Алєксєєв: Людина з нинішньої прокурорської системи на посаді Генпрокурора не забезпечить очікуваної реформи

10.05.2016 18:36

Людина з нинішньої прокурорської системи на посаді Генпрокурора не забезпечить очікуваної реформи. Про це заявив народний депутат від "УДАРу" Сергій Алєксєєв під час розгляду в сесійній залі проекту закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Генеральної прокуратури України та Державного бюро розслідувань".

Він наголосив, що саме цим зумовлені зміни кваліфікаційних вимог до кандидата на посаду Генпрокурора. Зокрема, передбачається, що на посаду Генерального прокурора може бути призначений громадянин України, який має вищу освіту та стаж роботи в галузі права та/або правоохоронних органах не менше 5 років. 

Алєксєєв зауважив, що запропонований проект закону загалом врегульовує 6 проблемних питань. Зокрема, запроваджується генеральна інспекція - контрольний орган за діяльністю прокуратури. "Без цього не можна очистити прокуратуру в її нинішньому вигляді", - сказав "ударівець". Крім того, додав він, законопроект відкриває шлях до органів прокуратури - як місцевих, так і Генпрокуратури, фахівцям в галузі права без досвіду роботи в прокуратурі.

За словами Алєксєєва, проект закону також врегульовує процедуру спеціального досудового розслідування, яке в чинному законодавстві врегульовується ст.297 КПК. Він додав, що запропонованими змінами пропонується встановити, що спеціальне досудове розслідування здійснюється стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який 6 місяців переховується від органів слідства та суду, і відносно якого є дані, що він перебуває за межами України на тимчасово окупованій території чи в зоні АТО.

"Ударівець" також додав, що проект закону врегульовує колізію, яка виникла після 15 січня поточного року, оскільки розпочаті розслідування мають бути передані до Національного бюро розслідування. Проте, наголосив Сергій Алєксєєв, Бюро ще не створене і знаходиться в стані формування.

Запропонований проект закону вирішує і низку інших питань.

Однак, парламент відмовився підтримати ухвалення відповідного законопроекту.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Новини