Бєлькова: Ініціатива прозорості видобувних галузей змінила негативний імідж газової галузі в Україні

17.06.2016 17:44

Ініціатива прозорості видобувних галузей змінила негативний імідж газової галузі в Україні і довела, що вона не лише є бюджетонаповнюючою, а і сприяє незалежності країни. Про це заявила народний депутат від «УДАРу» Ольга Бєлькова під час «круглого» столу щодо обговорення реалізації Ініціативи прозорості у видобувних галузях (ІПВГ) в Україні та проекту закону "Про розкриття інформації у видобувних галузях".

За словами Бєлькової,  2015 рік став поворотним щодо сприйняття газової галузі. «Традиційно, газовидобувна галузь сприймалась як така, в якій відсутній порядок, існують необґрунтовані привілеї та «особливі» умови співпраці з державою для окремих гравців. Така репутація «підігрівалась» гучними кримінальними справами», - сказала народний депутат.

Вона також повідомила, що для продовження процесу вдосконалення порядку оприлюднення інформації у видобувних галузях та дотримання стандарту ІПВГ за її ініціативи у співавторстві з іншими народними депутатами зареєстровано законопроект «Про розкриття інформації у видобувних галузях» (4840). 

Народний депутат зауважила, що цей проект документу спрямований на виконання зобов'язань України відповідно до Угоди про асоціацію, зокрема щодо імплементації директив ЄС стосовно європейських стандартів звітування (фінансової та бухгалтерської звітності). «Абсолютною новелою є включення до законопроекту вимог щодо звітування про виплати у зв'язку із видобуванням усіх корисних копалин загальнодержавного значення. Це стосується не лише  природного газу і нафти, а й вугілля і залізної  руди та транспортування трубопроводами вуглеводнів», - сказала Ольга Бєлькова.  Вона також додала, що передбачений звіт компаній за конкретними проектами та розкриття інформації щодо кінцевих бенефіціарних власників. «Проект документу також пропонує розкривати інформацію не лише про платежі, а й про спеціальні дозволи, договори про спільну діяльність, угоди про розподіл продукції тощо. Також встановлюється відповідальність за ухилення від розкриття інформації», - додала Бєлькова. 

Вона також підкреслила, що нині Україні доведеться зробити дуже багато для відновлення довіри інвесторів.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Новини