Кличко: Повинна відбутися реальна реформа децентралізації влади в Україні

21.06.2016 12:28

Співпраця міст з органами виконавчої державної влади і парламентом повинна бути більш ефективною і жорсткою. Про це заявив Кличко, виступаючи на XII Українському муніципальному форумі – щорічному заході, заснованому Асоціацією міст України, який відкрився в Одесі.

"Якщо в нас є проблеми і питання, з якими ми звертаємося, - ми повинні вимагати оперативної реакції і адекватних дій" - наголосив Віталій Кличко.

Як приклад мер назвав ситуацію з нерозглянутим законопроектом, який би дозволив місцевій владі навести лад з паркуванням у містах. "Але вже півтора роки документ лежить у Верховній Раді. Тому з паркуванням - безлад. Автівки кидають де попало. А ми не маємо важелів, щоб це припинити. Хіба це співпраця з парламентом? - підкреслив Кличко. - Тому, я переконаний, ми повинні вимагати, щоб питання, з якими ми звертаємося, не ігнорували", - відзначив мер Києва.

Водночас, Київський міський голова відзначив, що деякі проблемні питання  зрушуються з місця. Наприклад, проблеми з казначейським обслуговуванням. "Коли мільярдні кошти місцевих бюджетів блокувалися – ця проблема тепер практично відсутня, - сказав Кличко. - Так само вирішилося питання повернення органам місцевого самоврядування повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю. Це важливо", - підкреслив мер.

Мер закликав учасників Асоціації міст України активніше вимагати передачі повноважень, які сьогодні реально потрібні місцевій владі.

"Ще раз підкреслю: повинна відбутися реальна реформа децентралізації влади в Україні. Розмов про неї багато, ведуться вони давно, а реальних результатів мало. Наскільки ефективною буде влада на місцях, наскільки успішно розвиватимуться наші міста і містечка – настільки сильною і успішною буде наша держава", - наголосив Віталій Кличко.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Новини