Бєлькова: Змін на енергоринку не хочуть ті, хто відстоюють інтереси монополістів

14.07.2016 18:05

Парламент провалив ухвалення закону, який напряму впливав на формування тарифів та їх прозорість. Однак ми повернемося до його розгляду восени під час наступної сесії Верховної Ради. Про це заявила народний депутат від "УДАРу" Ольга Бєлькова в коментарі журналістам в кулуарах Верховної Ради, коментуючи відмову парламенту ухвалити в другому читанні проект закону "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг" та направлення його на повторне друге читання.
 
"Дивним видається, що саме ті, хто бореться за зниження тарифів, зруйнували ухвалення цього закону", - сказала Ольга Бєлькова. Вона додала, що проект закону, підготовлений до другого читання, був компромісною версією, однак через амбіції деяких політичних сил закон не був ухвалений. "Уряд залишиться без необхідної макроекономічної допомоги. Дехто сьогодні захищає інтереси монополістів, вочевидь, і тому не хочуть змін на енергоринку", - сказала "ударівка".
 
Бєлькова зауважила, що проект закону передбачав нову формулу призначення членів Комісії, які в своїй діяльності мали стати повністю незалежними. Крім того, додала вона, передбачалося покращення фінансового забезпечення членів Комісії при цьому не за рахунок бюджету, а за рахунок регуляторних внесків. "Бізнес погодився на те, щоб самостійно фінансувати цю комісію. Ми встановили норму таких регуляторних внесків. Ми вимагали, щоб кожне рішення Комісії було пояснене до його остаточного ухвалення", - сказала Ольга Бєлькова. 
 
Вона додала, що профільному комітету доведеться повторно розглядати поправки до закону і восени внести нову редакцію законопроекту на розгляд парламенту.  
За словами Бєлькової, проект закону визначав правовий статус незалежного регулятора у сфері енергетики та комунальних послуг, його завдання функції та порядок їх здійснення. Вона додала, що проект закону був широко підтриманий громадськістю, неурядовими організаціями. 
 
Ольга Бєлькова наголосила, що проект закону до другого читання був суттєво доопрацьований. Зокрема, за її словами, було вдосконалено порядок формування конкурсної комісії, виходячи з необхідності дотримання балансу участі різних гілок влади. Крім того, підкреслила вона, було скорочено термін ротації членів регулятора з 30 до 18 місяців та деталізовано порядок оплати праці членів Комісії. "Також були уточнені положення, які забезпечують прозорість та гласність здійснення діяльності регулятора, деталізовано положення щодо персональної відповідальності посадових осіб регулятора. Крім того, встановлено засади проведення моніторингу на ринках у сфері енергетики та комунальних послуг шляхом здійснення аналізу та оцінки ключових показників", - сказала Бєлькова.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Новини