Сергій Алєксєєв: Медіація може стати важливим елементом судової реформи

23.09.2016 13:29

Запровадження інституту медіації в Україні сприятиме розвантаженню судової системи. Про це заявив народний депутат від «УДАРу», заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв.

Він пояснив, що  медіація -  це структуровані переговори, в яких сторони намагаються самостійно, на добровільній основі, досягти згоди за допомогою третьої незалежної сторони.

«Тобто, на відміну від розгляду справи у суді, для медіації необхідне бажання обох сторін брати участь у пошуку рішення. І розроблений нами законопроект спрямований на створення законодавчого підґрунтя для цього. У світі така практика себе зарекомендувала і широко використовується», - сказав нардеп.

Сергій Алєксєєв відзначив, що законопроект 3665 «Про медіацію», який був розроблений спільно з колегами по Верховній Раді,  виходить з принципу «вбудовування» медіації в існуючу правову систему. Тобто медіація має доповнювати, а не заміняти такі чинні правові інститути, як мирова угода в цивільному та господарському процесах, примирення в адміністративному судочинстві та кримінальному процесі.

«Таким чином медіація може стати важливим елементом в загальному процесі реформування судової системи, оскільки допоможе  розвантажити суди і суддів від  розгляду справ невеликої тяжкості, зосередивши їхню увагу на більш серйозних справах. А це підвищить ефективність усієї судової системи», - сказав Алєксєєв.

Разом із тим, за його словами, законопроектом передбачені обмеження щодо сфери застосування медіації – вона не може бути застосована у справах (провадженнях), за якими сторони не можуть укласти мирову угоду або угоду про примирення згідно з чинним законодавством України.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Новини