Алєксєєв: Візит до окупованого Криму італійських депутатів означатиме порушення ними норм міжнародного права

06.10.2016 11:22

Як стало відомо, наступного тижня група депутатів чотирьох регіональних парламентів має намір відвідати окупований Крим. Подібний візит означатиме порушення ними норм міжнародного права і має бути засуджений міжнародними інституціями. Про це заявив народний депутат від «УДАРу», співголова міжпарламентської групи дружби Україна-Італія Сергій Алєксєєв.

“Я глибоко стурбований інформацією про намір депутатів регіональних парламентів відвідати окупований Крим. Якщо ця інформація підтвердиться, то це буде грубим порушенням міжнародного права і має бути засуджено не тільки владою Італії та України, а й світовим співтовариством та міжнародними інституціями”, - сказав він.

Сергій Алєксєєв відзначив, що Автономна Республіка Крим є невід’ємною частиною території України, анексованою Російською Федерацією із застосуванням військових підрозділів та з порушенням основоположних принципів міжнародного права, дво- та багатосторонніх угод, зокрема: Статуту ООН (1945), Хельсінкського заключного акту НБСЄ (1975), Будапештського меморандуму (1994), Договору між Україною та Російською Федерацією (1997).

За його словами, світова спільнота, відстоюючи норми міжнародного права, ухвалила низку резолюцій на підтримку територіальної цілісності України та невизнання кримського референдуму. Відповідні рішення ухвалила Генеральна Асамблея ООН, ПАРЄ, Рада Європи, Європейський парламент, ОБСЄ, Венеціанська комісія, Парламентська асамблея ЄВРОНЕСТ.

“Останнім часом ситуація в окупованому Криму загострилась - Верховний суд Росії заборонив Меджліс кримськотатарського народу, що було визнано Freedom House підтвердженням масових репресій етнічних меншин. Тому подібний візит на півострів буде, фактично, означати схвалення цими депутатами такої політики Росії”, - сказав нардеп.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила постанову, якою закликала міжнародне співтовариство ввести персональні санкції проти так званих "суддів Верховного суду Республіки Крим" і суддів Верховного суду Росії за рішення про заборону Меджлісу кримськотатарського народу. Також народні депутати звернулися до парламентських асамблей Ради Європи, ОБСЄ, НАТО і Європейського парламенту ухвалити відповідні резолюції із засудженням заборони Меджлісу.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Новини