Бєлькова: Перерозподіл ренти за користування надрами дозволить збільшити видобуток власного українського газу

01.11.2016 17:56

Перерозподіл ренти за користування надрами дозволить збільшити видобуток власного українського газу. Про це заявила народний депутат від "УДАРу" Ольга Бєлькова журналістам в кулуарах Верховної Ради, коментуючи ухвалення в першому читанні проекту закону "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо упорядкування системи надходження та використання коштів із рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату).

"Цей законопроект, насправді сприяє тому, щоб в Україні з'явилося більше газу власного видобутку", - сказала Бєлькова. За її словами, нині місцеві органи влади блокують видачу нових дозволів, оскільки нічого з того не мають. "І сьогодні місцеві громади влучно запитують: "Чому видобуток ведеться у них фактично під хатами, а доходи йдуть до центрального бюджету?", - зауважила народний депутат.

За словами Бєлькової, проект закону передбачає, що 5 відсотків ренти, яку сплачують газовидобувні компанії з конкретної свердловини, будуть розподіляти між органами місцевої влади, де розміщена ця свердловина. "Проект закону підтримують як місцеві громади, так і газовидобувні компанії. Це реальна фінансова децентралізація. Адже місцеві органи влади самі потім вирішуватимуть куди спрямовувати ці кошти", - зазначила "ударівка".

Бєлькова додала, що формально проект закону стосується 12-ти областей, які сплачують ренту з нафти, газу та конденсату. Серед них найбільш перспективні - Полтавська, Харківська, Сумська, Івано-Франківська, Львівська області. Водночас, зауважила народний депутат, насправді, це стосується перспектив здешевлення газу для кожного українця. За її словами, в цілому по Україні більше 70% заявок на погодження ділянок під пошук та розробку вуглеводнів не погоджено в 2016 році. "Це призведе до того, що кожного року Україна не доотримуватиме власний газ", - сказала Бєлькова.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Новини