Палатний: Сьогодні молодь в Україні є найбільш вразливою верствою населення

02.11.2016 17:31

Пріоритетними сферами реалізації державної молодіжної політики повинні стати зайнятість молоді, забезпечення її житлом, підтримка талановитих молодих науковців та громадських лідерів, а також популяризація здорового і безпечного життя серед молодого покоління. При цьому в умовах гібридної війни Російської Федерації проти України на перший план також виходить потреба формування системи ціннісних орієнтацій молоді та національно-патріотичного виховання як ідеологічних засад української громадянської ідентичності. Про це заявив народний депутат від «УДАРу», голова Комітету ВРУ з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Артур Палатний під час парламентських слухань на тему: «Ціннісні орієнтації сучасної української молоді».

За словами народного депутата, сьогодні держава приділяє недостатньо уваги розв’язанню проблем молоді. «Жодний стратегічний документ держави – ні Стратегія сталого розвитку «України-2020», ні Програма діяльності Уряду, ні Коаліційна угода не містять конкретних завдань щодо поліпшення соціального становища молоді. Численні дослідження у сфері молодіжної політики вказують на те, що саме молодь є найбільш уразливою серед незахищених груп населення», - наголосив Палатний.

Голова профільного комітету додав, що найгострішими проблемами молоді в Україні є труднощі з отриманням якісної освіти та гідної роботи, погіршення здоров’я та відсутність кваліфікованого медичного забезпечення, створення міцної сім’ї через значну економічну та соціальну залежність від батьків, відсутність ресурсів для поліпшення житлових умов.

«Такий стан речей штовхає молодих українців, насамперед найбільш інтелектуально підготовлену молодь, до виїзду на постійне місце проживання за кордон. Лише у Польщі зараз навчається 30,5 тис. талановитих українців, що складає 60% усіх іноземних студентів цієї країни. Щоб запобігти масовому виїзду молоді за кордон маємо, по-перше, відновити механізм фінансування першого робочого місця для молоді і стимулювати роботодавців до працевлаштування молодих людей. По-друге, почати нарешті вирішувати проблему забезпечення житлом молодих сімей шляхом відновлення фінансування відповідних державних програм», - зазначив Артур Палатний.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Новини