Алєксєєв: За 2 роки в реформуванні судової системи було зроблено більше, ніж за весь час незалежності України

27.01.2017 11:08

Судова реформа дозволила оновити судову систему, що дісталась Україні у спадок від радянської системи та суттєво не змінювалась за роки незалежності. Про це заявив народний депутат від «УДАРу», заступник голови комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв під час зустрічі з представниками Посольства США – керівником внутрішньополітичного напрямку Політичного відділу Стівеном Глейзером, дипломатом Політичного відділу Анной Беркетт та політичним аналітиком Катериною Шинкарук.

«У питанні реформування судової системи України за 2-2,5 роки ми зробили більше, ніж за весь час незалежності. Основа була закладена одразу після Революції Гідності депутатами парламенту сьомого скликання, коли був ухвалений закон «Про повернення довіри до судової влади в Україні», яким запровадили виборність голови суду та автоматизоване розподілення справ», - сказав він.

Алєксєєв розповів, що проміжним етапом судової реформи став закон «Про забезпечення права на справедливий суд», який запровадив конкурсні процедури при призначенні і переведенні суддів та кваліфікаційне оцінюванні усіх суддів. Він зауважив, що безпосередньо ж судова реформа відбулась із внесенням змін до Конституції в частині правосуддя та ухваленням закону «Про судоустрій та статус суддів» і «Про Вищу раду правосуддя». Народний депутат додав, що на даний час в парламенті чекає на розгляд законопроект «Про Конституційний Суд України», а Радою з питань судової реформи готується нова редакція закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

«Звісно, за цей час ми не могли оновити повністю судову систему, в якій працюють майже 9000 суддів, і яка дісталась нам ще з часів СРСР та оновлювалась хіба що косметично. Проте ухвалені рішення запустили цей процес безболісно. Якби ми вирішили звільнити всіх суддів та набрати нових, це б паралізувало систему і громадяни б не мали доступу до правосуддя, бо на підготовку судді потрібен не один рік», - пояснив Сергій Алєксєєв.

Як зазначили представники Посольства США - судова реформа є однією з найважливіших для України, тому вони постійно моніторять цю тему та відслідковують ухвалення усіх рішень.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Новини