Алєксєєв: За 2 роки в реформуванні судової системи було зроблено більше, ніж за весь час незалежності України

27.01.2017 11:08

Судова реформа дозволила оновити судову систему, що дісталась Україні у спадок від радянської системи та суттєво не змінювалась за роки незалежності. Про це заявив народний депутат від «УДАРу», заступник голови комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв під час зустрічі з представниками Посольства США – керівником внутрішньополітичного напрямку Політичного відділу Стівеном Глейзером, дипломатом Політичного відділу Анной Беркетт та політичним аналітиком Катериною Шинкарук.

«У питанні реформування судової системи України за 2-2,5 роки ми зробили більше, ніж за весь час незалежності. Основа була закладена одразу після Революції Гідності депутатами парламенту сьомого скликання, коли був ухвалений закон «Про повернення довіри до судової влади в Україні», яким запровадили виборність голови суду та автоматизоване розподілення справ», - сказав він.

Алєксєєв розповів, що проміжним етапом судової реформи став закон «Про забезпечення права на справедливий суд», який запровадив конкурсні процедури при призначенні і переведенні суддів та кваліфікаційне оцінюванні усіх суддів. Він зауважив, що безпосередньо ж судова реформа відбулась із внесенням змін до Конституції в частині правосуддя та ухваленням закону «Про судоустрій та статус суддів» і «Про Вищу раду правосуддя». Народний депутат додав, що на даний час в парламенті чекає на розгляд законопроект «Про Конституційний Суд України», а Радою з питань судової реформи готується нова редакція закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

«Звісно, за цей час ми не могли оновити повністю судову систему, в якій працюють майже 9000 суддів, і яка дісталась нам ще з часів СРСР та оновлювалась хіба що косметично. Проте ухвалені рішення запустили цей процес безболісно. Якби ми вирішили звільнити всіх суддів та набрати нових, це б паралізувало систему і громадяни б не мали доступу до правосуддя, бо на підготовку судді потрібен не один рік», - пояснив Сергій Алєксєєв.

Як зазначили представники Посольства США - судова реформа є однією з найважливіших для України, тому вони постійно моніторять цю тему та відслідковують ухвалення усіх рішень.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Новини