Алєксєєв: Громадська рада доброчесності - тимчасовий орган

01.02.2017 13:05

Після відновлення довіри суспільства до судової системи в існуванні Громадської ради доброчесності відпаде необхідність. Про це в коментарі Судово-юридичній газеті заявив народний депутат від «УДАРу», заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв.

«Громадська рада доброчесності - це тимчасовий орган, який повинен існувати, я вважаю, 3-5 років, поки ми сформуємо прозору судову систему і відновиться довіра суспільства. Потім необхідність в ній відпаде сама собою, і члени ГРД з цим погоджуються. Адже тоді, я сподіваюся, у нас буде вже чиста і прозора судова система», - сказав нардеп.

На даний же момент, за словами Сергія Алєксєєва, контроль Громадської ради доброчесності важливий, особливо коли відбувається конкурс до Верховного Суду, бо члени ГРД можуть надати корисну інформацію про кандидатів. «Адже крім професійних якостей, людина повинна відповідати критеріям доброчесності. Важливо, щоб хороші, професійні судді використовували свою професійність на користь правосуддя, а не на шкоду», - вважає він.

Сергій Алєксєєв також нагадав, що під час розгляду на засіданні Комітету з питань правової політики та правосуддя поправок до закону «Про Вищу раду правосуддя», навіть дещо було піднято статус Громадської ради доброчесності. Тепер, якщо ГРД пише скаргу, розглядати її повинні 2/3 складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

У той же час, на думку Сергія Алєксєєва, щоб уникнути конфлікту інтересів, члени ГРД на час роботи в цьому органі повинні були б призупиняти свою професійну діяльність.

«Моя особиста думка щодо членів цієї Ради таке: хоча це і непрофесійне формування, але щоб уникнути конфлікту інтересів, наприклад, коли деякі члени ГРД є адвокатами, вони повинні призупинити адвокатські свідоцтва на період виконання своїх повноважень, як це роблять члени Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів та народні депутати», - пояснив він.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Новини