Бєлькова: Парламент повинен ухвалити низку законів, які дозволять вирішити проблемні питання у видобувній галузі

21.02.2017 15:01

Парламент повинен ухвалити низку законів, які дозволять вирішити проблемні питання у видобувній галузі. Про це заявила народний депутат від "УДАРу" Ольга Бєлькова в коментарі журналістам в кулуарах парламенту.
 
Зокрема, зауважила Бєлькова, йдеться про ухвалення законопроекту "Про розкриття інформації у видобувних галузях" (4840), який спрямований на підтримку ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях. "Це в інтересах українського народу знати, хто саме володіє ліцензіями на видобуток газу, вугілля, руди. І як саме компанії використовують ці ліцензії в своїй діяльності", - сказала народний депутат.
 
Вона наголосила, що нині не всі компанії охоче добровільно відкривають цю інформацію. "А закон зобов'яже всі компанії показати, хто є власником цих ліцензій, скільки вони сплатили податків до бюджету тощо. Це вся та корисна інформація, яка дозволить експертам, державним управлінцям та суспільству вибудувати правильну систему раціонального управління природними ресурсами", - додала Ольга Бєлькова. 
 
За її словами, зважаючи на дані звіту Ініціативи прозорості видобувних галузей України, що охоплює 2014-2015 роки, наша держава має великий баланс ресурсів, які сьогодні не видобуваються. "Аналітики та інвестори можуть подивитися на цей звіт і зрозуміти, які умови ведення цього бізнесу, наскільки він потрібен Україні", - додала Ольга Бєлькова. 
 
Також, зауважила вона, парламент сьогодні розгляне проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення деяких аспектів нафтогазової галузі" (3096). 
 
За словами Бєлькової, нині існує велика проблема з врегулюванням земельного питання видобувними компаніями, щоб розпочати видобуток ресурсів. Вона зауважила, що 70 відсотків земель, які є в Україні, - це землі сільськогосподарського призначення. "І робота на них з газовидобутку передбачає досягнення домовленостей між місцевими радами і компаніями, навіть зважаючи на те, що на початковому етапі компанія не знає чи будуть там ресурси", - додала народний депутат. 

Тому, за словами Ольги Бєлькової, пропонується дозволити підприємствам, установам та організаціям, які здійснюють розвідувальні роботи, проводити такі роботи на підставі договору з власником, розпорядником землі або за погодженням із землекористувачем без зміни цільового призначення земельної ділянки. "Всі норми законопроекту обговорені з представниками бізнесу. І найбільше цього закону очікує "Укргазвидобування", яка добуває близько 70 відсотків газу для потреб населення", - сказала народний депутат.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Новини