Геращенко: Росія через міжнародні організації намагається легітимізувати окупацію Криму

23.02.2017 11:06

Росія через міжнародні організації намагається легітимізувати окупацію Криму. Про це заявила народний депутат від "УДАРу", перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко під час ухвалення парламентом Звернення Верховної Ради "Про остаточний Звіт ОБСЄ/БДІПЛ за результатами спостереження на виборах до Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації 2016 року".

 "Спочатку Російська Федерація фізично вкрала в України Крим, а сьогодні намагається через міжнародні організації легітимізувати свою крадіжку", - сказала Геращенко під час ухвалення парламентом звернення Верховної Ради до парламентів держав-учасниць ОБСЄ звіту БДІПЛ за результатами спостереження на виборах до Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації 2016 року.

Геращенко нагадала, що нещодавно Бюро з демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ опублікувало свій остаточний звіт за результатами моніторингу виборів до Держдуми Росії, в якому жодного слова немає про анексований Крим. Вона зауважила, що це пояснили тим, що не всі країни-учасниці ОБСЄ досягли консенсусу щодо статусу Криму. "Очевидно, що йдеться лише про одну країну - це Росія, яка не визнає свою ж крадіжку", - додала вона.

Ірина Геращенко зауважила, що парламент повинен звернутися до всіх країн-членів ОБСЄ з вимогою, щоб БДІПЛ переглянуло процедуру моніторингу. "Це важливо, оскільки сьогодні говорять, що саме ця моніторингова група буде спостерігати за виборами на Донбасі, якщо відбудеться його деокупація. Як може ця організація спостерігати за такою системою моніторингу, коли не зазначається про те, що голосування на виборах до Держдуми в Криму відбувалося за списками виборців, які були сфальшовані шляхом примусової видачі російських паспортів громадянам України? Коли безпідставно громадяни України були включені до списків виборців Росії і безпідставно обрано 4-х депутатів від Криму до Держдуми за мажоритарними округами", - додала перший віце-спікер.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Новини