Парламент планує припинити практику затягування розслідування кримінальних проваджень через утворення штучних перешкод

23.02.2017 11:48

Парламент планує покласти край практиці затягування розслідування кримінальних проваджень шляхом утворення штучних перешкод. Відповідний проект закону "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України" щодо удосконалення механізмів забезпечення завдань кримінального провадження був ухвалений в першому читанні.
 
Як зазначив під час розгляду законопроекту народний депутат від "УДАРу" Микола Паламарчук, передбачається, що строк ознайомлення з матеріалами досудового розслідування сторонами кримінального провадження в порядку, передбаченому статтею 290 цього Кодексу, не зараховується до загального строку досудового розслідування.
 
Крім того, додав Микола Паламарчук, передбачається збільшити до вісімнадцяти місяців максимально допустимий строк тримання під вартою для випадків, коли йдеться про особливо складні кримінальні провадження щодо особливо тяжких злочинів. Планується також допустити можливість продовження до вісімнадцяти місяців строку досудового розслідування у провадженні про особливо тяжкі злочини у спеціальному досудовому розслідуванні. "Також передбачається встановити, що у спеціальному судовому провадженні за наявності у ньому інших обвинувачених за клопотанням прокурора судовий розгляд здійснюється у судовому засіданні у одному кримінальному провадженні", - сказав Паламарчук. 
 
За словами народного депутата, також передбачається можливість здійснення виклику особи, яка перебуває за межами України, шляхом надсилання повістки за останнім відомим місцем її проживання чи перебування та обов’язкового публікування в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті органу, що здійснює досудове розслідування.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Новини