Бєлькова: Існуюча система підтримки відновлювальних джерел енергії потребує змін

17.03.2017 19:44

Існуюча система підтримки відновлювальних джерел енергії потребує змін і має гарантувати ефективне використання коштів споживачів. Про це заявила народний депутат від “УДАРу”, заступник голови комітету з питань ПЕК Ольга Бєлькова під час “круглого столу” “Відновлювальні джерела енергії в Україні. Як гармонізувати енергетичний баланс”.
За словами Бєлькової, навіть за існуючого відносно високого рівня зелених тарифів, за 2016 рік в Україні було збудовано трохи більше ніж 120 МВт електростанцій, що працюють на відновлювальних джерелах енергії. При цьому, наголосила народний депутат, існує дисбаланс у бік сонячних електростанцій, яких збудовано приблизно 100 МВт. “Це означає, що зелені тарифи самі по собі не здатні перекрити інші ризики та проблеми, що стають на заваді інвесторам. Тому для забезпечення сталого розвитку відновлювальних джерел енергії потрібно ретельно проаналізувати, які головні перешкоди існують зараз для проектів”, - додала Бєлькова.
 
На думку народного депутата, закріплення зелених тарифів на законодавчому рівні з одного боку зменшує ризики для інвесторів, а з іншого боку така система не дозволяє адекватно реагувати на ринкову ситуацію. Зокрема, додала Ольга Бєлькова, йдеться про можливість значного зменшення вартості таких технологій та надмірні прибутки за рахунок підвищення тарифів для кінцевих споживачів.
 
Народний депутат наголосила, що існує значний міжнародний досвід використання різних схем підтримки відновлювальних джерел енергії. “Останнім часом все частіше мова йде про так звані конкурентні схеми підтримки, такі як аукціони, що стимулюють девелоперів оптимізувати свої проекти та дозволяють заощадити кошти державної чи тарифної підтримки. Інвестори завжди нервово ставляться до змін у правилах під час гри. Тому мова повинна йти не про відміну або суттєвий перегляд поточної системи, що забезпечує гарантований продаж електроенергії за зеленими тарифами до 2030 року, а про введення додаткових механізмів для нових потужностей”, - сказала вона.
 
При цьому, за словами Бєлькової, слід розуміти, що переважна більшість інвесторів та банків не зможуть фінансувати проекти, в яких не можливо спрогнозувати грошові потоки хоча б на 10 років.
 
“Тому, починаючи з 2020 року, повинна запрацювати нова система підтримки відновлювальних джерел енергії, яка б також гарантувала більш ефективне використання коштів споживачів”, - наголосила Ольга Бєлькова.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Новини