Бєлькова: Встановлення тимчасового мораторію на стягнення заборгованості з "Чорноморнафтогазу" дозволить захистити активи України

21.03.2017 13:10

Встановлення тимчасового мораторію на стягнення заборгованості з "Чорноморнафтогазу" дозволить захистити активи України. Про це заявила народний депутат від " УДАРу" Ольга Бєлькова під час розгляду в парламенті проекту закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стабілізації діяльності Державного акціонерного товариства "Чорноморнафтогаз" у зв'язку з тимчасовою окупацією території України".

За її словами, закон створить умови для відновлення виробничої діяльності "Чорноморнафтогаз", припиненої внаслідок тимчасової окупації частини території України.

"Чорноморнафтогаз" було одним з найбільших підприємств паливно-енергетичного комплексу, основним бюджетоутворюючим підприємством та найбільшим платником податків регіону, що забезпечувало розробку шельфу Чорного та Азовського морів та видобувало близько 2 млрд. м3 природного газу", - нагадала вона.

При цьому, додала народний депутат, після окупації Криму "Чорноморнафтогаз" втратило доступ до більшості родовищ корисних копалин та виробничих активів.

Бєлькова зауважила, що нині до цього товариства пред'явлено претензій на суму понад 500 млн грн., відкрито виконавчі впровадження та накладені арешти на кошти та майно товариства. "Згідно з актом, який складений податковим органом, "Чорноморнафтогаз" не має ліквідного майна. На даний час товариство має лише 3 цінні активи, які знаходяться не на території Криму", - додала народний депутат.
Зокрема, Cтрілкове газове родовище, краново-монтажне судно "Тітан-2", яке знаходиться у Мексиці, судно "Артек", що знаходиться в Бразилії. За словами Бєлькової, також є морські судна за межами України, які не можуть бути фактично продані у процедурі виконання судових рішень на території України.

"Тому пропонується встановити до 1 січня 2019 року мораторїй на стягнення заборгованості з Товариства. Це остання спроба захистити активи України", - сказала Бєлькова.

Законопроект був ухвалений в першому читанні.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Новини