Пинзеник: Продавати газ кожній території мають конкуруючі компанії

21.03.2017 13:55

Продавати газ кожній території мають конкуруючі компанії. Бо в іншому випадку приватні компанії будуть нав'язувати послуги споживачам цього газу. Про це заявив народний депутат від "УДАРу" Віктор Пинзеник під час розгляду в сесійній залі проекту закону "Про внесення змін до деяких законів України (щодо забезпечення використання газорозподільних систем).
 
Він наголосив, що позитивно оцінює наміри уряду врегулювати питання використання газорозподільних систем.  
Пинзеник зауважив, що облгази або контори, що займаються постачанням газу в регіонах, зазвичай приватизовані. При цьому, нагадав народний депутат, коли проводилася приватизація, в підвішеному стані залишилися мережі. "Мережі ніхто не викупив, за них ніхто не платив і не платить до цього часу, але попри це вони знаходяться в користуваннні приватних компаній. І тому уряд пропонує врегулювати статус власності. Держава має закріпити за собою власність і брати плату", - наголосив Віктор Пинзеник. 
 
Водночас, зауважив він, виникає проблема, оскільки за роки незалежності проводилося додаткове будівництво мереж за рахунок різних джерел - Держбюджету, міських бюджетів і компаній-постачальників газу. "Тому виникає проблема закріплення власності в залежності від джерел фінансування.  Мене не турбує питання передачі в оренду газорозподільчої системи. Головне питання - цей ринок має бути в руках монополій чи ні? Інакше кажучи, питання постачання газу і продажу газу має бути в одних руках, чи ні? Моя відповідь - ні. Це мають бути різні процеси", - додав Віктор Пинзеник. 
 
Законопроект передбачає врегулювання проблемних питань використання газорозподільних систем шляхом визначення правових засад передачі їх в користування (оренду).  
 
На даний час газорозподільні системи використовуються облгазами безоплатно на підставі договорів господарського відання. У 2015 набрав чинності Закон України "Про ринок природного газу" яким встановлено заборону використовувати газорозподільні системи, власником яких є держава, на праві господарського відання.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Новини