Алєксєєв: Питання подвійного громадянства в Україні не розглядається

21.04.2017 12:05

Відповідальність за подвійне громадянство має бути однаковою незалежно від статусу особи. Про це заявив народний депутат від «УДАРу», заступник голови комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв.

За його словами, не може людина, яка має підданство іншої країни, з повною віддачею працювати на Україну, бо виникатиме, як мінімум, конфлікт інтересів, а при доступі до інформації з обмеженим доступом - і можливість шпіонажу.

«У той же час, я як правник, дотримуюсь точки зору, що перед законом усі мають бути рівними і нести однакову відповідальність, бо сьогодні це пересічний громадянин, а завтра за конкурсом він може стати державним службовцем з усіма можливими негативними наслідками», - пояснив нардеп свою позицію.

Сергій Алєксєєв відзначив, що стаття 4 Конституції чітко визначає, що в Україні існує єдине громадянство. Окрім того, стаття  19 Закону України «Про громадянство України» чітко передбачає однією з підстав втрати громадянства України добровільне набуття громадянства іншої країни, якщо на момент такого набуття особа досягла повноліття. «Зміни до цієї частини Основного Закону чи закону «Про громадянство» на даний час не готуються, навіть така можливість не обговорюється. Навпаки, відповідно до запропонованих Президентом змін до законодавства, Верховна Рада, нарешті, має ухвалити дієві механізми запобігання біпартизму та в цілому модернізувати відповідні законодавчі норми», - сказав він.

Загалом же, на думку Алєксєєва, у людини не може бути двох Батьківщин. Якщо хтось має громадянство двох чи більше країн, він не впевнений у жодній з них і про всяк випадок має «запасний аеродром». «Теоретично такий підхід можна було б виправдати, якщо йдеться, наприклад, про родини, де чоловік і дружина мають різне громадянство, і один з подружжя отримує нове громадянство, проте не хоче розривати зв’язки зі своєю країною, де має родичів. Однак, повторюсь, двох Батьківщин бути не може», - вважає народний депутат. 

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
Новини