Алєксєєв: Верховна Рада має розблокувати інститут конституційної скарги

10.05.2017 12:05

Ухвалення парламентом закону «Про Конституційне провадження» розблокує інститут конституційної скарги, що дає змогу кожному громадянину звернутися до КСУ. Про це сказав автор законопроекту 6427 «Про Конституційне провадження», народний депутат від «УДАРу», заступник голови Комітету парламенту з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв.

«Зареєстрований законопроект має розблокувати інститут конституційної скарги. Цей додатковий засіб захисту конституційних прав та свобод передбачений змінами до Конституції, що діють з осені минулого року, проте досі не може реалізуватись на практиці через відсутність відповідного закону», - сказав він.

Тому, за словами депутата, основне завдання законопроекту – запровадження на законодавчому рівні порядку реалізації права на конституційну скаргу. Також законопроект дозволить привести у відповідність до вимог Конституції процедури здійснення Конституційним Судом конституційних проваджень. Окрім того, відбудеться конкретизація конституційних принципів діяльності КСУ при здійсненні конституційного провадження та законодавче закріплення його нової організаційної структури, що дасть змогу Суду ефективно реалізовувати свої повноваження. Для цього, за його словами, пропонується створити Велику палату зі складу усіх суддів КСУ, що вирішуватиме питання у справах за конституційними поданнями та конституційними зверненнями.

«Два сенати Суду, кожен із яких діє у складі дев’яти суддів, повинні забезпечити розгляд питань щодо відповідності Конституції законів України за конституційною скаргою особи. Шість колегій суддів, кожна з яких діє у складі трьох суддів, утворюються для вирішення процесуальних питань. Така структура дозволить зменшити навантаження на КСУ та забезпечити надходження на його розгляд обґрунтованих конституційних скарг, які відповідають критеріям прийнятності», – пояснив він.

Як зазначив Сергій Алєксєєв, під час розробки законопроекту врахували найкращі напрацювання принципів роботи конституційних судів Європи. Це дозволило викласти в законодавчих положеннях складність введення конституційної скарги та особливості конституційного провадження.

«Важливо враховувати, що особливість запровадження інституту конституційної скарги в тому, щоб віднайти баланс у забезпеченні захисту прав і свобод людини та ефективному функціонуванні органу конституційної юстиції в забезпеченні такого захисту», - наголосив він.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Новини