Алєксєєв: Україні необхідне законодавство, що регулює процедуру банкрутства фізосіб

16.05.2017 11:45

Процедура банкрутства фізосіб дозволить українцям, які потрапили в скрутне становище, вирішити питання з непосильними борговими зобов'язаннями. Про це в статті для «Юридичної практики» написав народний депутат від «УДАРу», заступник голови комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя, один з авторів законопроекту 2353а «Про реструктуризацію боргів фізичної особи або визнання її банкрутом» Сергій Алєксєєв.
 
За його словами, в Україні, на відміну від багатьох країн, таке законодавство досі відсутнє і процедура банкрутства можлива тільки для юридичних осіб. Тому разом з колегами в парламенті Сергій Алєксєєв розробив і зареєстрував відповідний законопроект, який уже схвалений профільним комітетом та рекомендований до прийняття за основу. Він повинен стати основним для регулювання відносин, пов'язаних з нездатністю фізичної особи виконати свої зобов'язання.
 
«Законопроект передбачає розумний баланс між захистом інтересів як боржника, так і кредитора, щоб і підтримати громадян, які потрапили в складні життєві обставини, і зберегти банківську систему, розхитування якої може завдати непоправної шкоди», - сказав він.
 
За словами Сергія Алєксєєва, законопроект пропонує три юридичних процедури, якими може скористатися громадянин, що має фінансову заборгованість: реструктуризація боргів, погашення боргів за допомогою судової процедури у справі про банкрутство фізичної особи і мирова угода.
 
У той же час, законопроект передбачає, що проходження через банкрутство має певні негативні наслідки для боржника, підкреслив Алєксєєв. Зокрема, протягом п'яти років після визнання боржника банкрутом фізична особа не може працювати адвокатом, приватним нотаріусом або арбітражним керуючим, брати на себе зобов'язання за договорами позики і кредитними договорами або укладати договір поруки і передавати майно в заставу без зазначення даного факту.
 
«Якою б не була складною і незвичайною для наших громадян процедура банкрутства, по її завершенні всі борги особи можуть бути списані і людині надається другий шанс, що хоч і має свої негативні наслідки, але дає новий старт. І саме на такий старт сьогодні чекають десятки тисяч українців», - зазначив Сергій Алєксєєв.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Новини