Юринець: Міжнародна ситуація спонукає шукати нові моделі співпраці європейських країн

18.05.2017 21:18

Сучасна міжнародна ситуація, яка носить досить непростий та часами суперечливий характер, вимагає більшої сконсолідованості та належного реагування, а також спонукає до пошуку нових модальностей співробітництва країн регіону. Нашим спільним завданням є пошук шляхів протистояння намаганням однієї країни реалізувати власний політичний неоімперський проект і таким чином дестабілізувати ситуацію у Європі». Про це під час виступу на Саміті Голів Парламентів країн Центральної та Східної Європи, який цими днями відбувається у Варшаві, заявила народний депутат від «УДАРу», співголова групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща Оксана Юринець.

Парламентар наголосила на тому, що ситуація на Сході України і далі напружена. Росія продовжує порушувати права людини в Криму, збільшує військову присутність  на півострові та на кордоні з Україною.  І тут, за словами Оксани Юринець, важлива міжнародна солідарність з Україною, завдяки якій уже  вдалося істотно завадити реалізації масштабних руйнівних задумів Москви.  Водночас, зауважила парламентар, сьогодні питання російської агресії потрібно  розглядати у більш ширшому контексті – через призму захисту фундаментальних основ Європи: цінностей, безпеки, розвитку.

«Своїми діями російська сторона прямо чи опосередковано продовжує тестувати Європу на здатність реагувати на ті чи інші виклики. Ми не повинні створювати для Росії сприятливе підґрунтя для реалізації будь-якого іншого свого проекту. Лише спільними зусиллями ми маємо шанс зупинити агресора і відновити міжнародний порядок», - додала депутат.

Також Оксана Юринець наголосила на важливості  вироблення єдиної позиції у питаннях політики енергетичної безпеки, оскільки, зауважила вона,  газ та нафта перетворилися у засоби шантажу та погроз, елементи недобросовісної конкуренції.

Наостанок депутат наголосила на важливості для українського народу  запровадження безвізового режиму з ЄС і висловила вдячність всім європейським країнам, які підтримали це рішення і тим самим підтвердили всьому світові, що Україна – це Європа.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Новини