Романюк: Оновлена судова система ефективно запрацює лише після зміни процесуального законодавства

19.05.2017 14:00

Оновлена судова система не запрацює, поки не будуть внесені зміни до процесуального законодавства. І це також є умовою для початку роботи нового Верховного Суду. Про це під час засідання Верховної Ради заявив народний депутат від "УДАРу" Роман Романюк.

Він нагадав, що на розгляд парламенту внесено проект закону "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів". 

Романюк зауважив, що законопроект розроблено Радою з питань судової реформи, а Президентом України визначено як невідкладний. Крім того, додав "ударівець", нещодавно парламент ухвалив зміни до Конституції України, змінив базові положення про судоустрій в Україні, визначив нову систему судів. Романюк також нагадав, що наразі триває безпрецедентний для нашої держави процес формування якісно нового Верховного Суду.  "За цим процесом пильно слідкує як професійна юридична спільнота, так і громадянське суспільство. Впевнений, що серед кандидатів є достойні люди, професіонали, які гідно будуть виконувати свої обов’язки, захищатимуть цінності права та демократії", - підкреслив народний депутат.

За словами Романюка, судовий процес кожен громадянин бачить на власні очі, перебуваючи в суді і тому до правових норм, які регламентують судову процедуру, потрібен особливий підхід. "Оновлені кодекси повинні, перш за все, відповідати нашим реаліям і захищати права та інтереси людини на належному рівні", - наголосив Роман Романюк. 

"Ударівець" додав, що законопроект, який передбачає зміни до кодексів, спрямований на удосконалення судових процедур та чітке розмежування юрисдикції між загальними, господарськими та адміністративними судами. "Проект дійсно дуже важливий, тому я хочу закликати колег приділити йому особливу увагу. Я пропоную вже сьогодні розпочати роботу над цим документом і відповідально поставитися до його розгляду в сесійній залі", - додав він.  

Романюк зауважив, що справедливий суд потрібен кожному в Україні. "Тому давайте спільно зробимо все можливе, щоб в нашій державі діяла сильна, професійна та ефективна судова система", - наголосив "ударівець". 

 

 

 

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Новини