Алєксєєв: Найважливішими завданнями для омбудсмена є захист внутрішньо переміщених осіб і громадян, які перебувають на окупованих територіях

25.05.2017 11:15

Найважливішими завданнями для омбудсмена зараз є захист внутрішньо переміщених осіб і громадян, які перебувають на тимчасово окупованих територіях. Про це в себе на сторінці в Facebook написав народний депутат від "УДАРу" Сергій Алєксєєв, кандидатура якого була підтримана комітетом з прав людини на посаду омбудсмена.

"Це одне з найбільш важливих завдань роботи офісу омбудсмена на сьогодні, бо наша країна перебуває в стані війни, і саме захист вимушено внутрішньо переміщених осіб та тих, хто перебуває та тимчасово окупованих територіях, має бути в пріоритеті. Також важливою є реабілітація учасників та ветеранів АТО", - зауважив Алєксєєв.

Він нагадав, що є співавтором законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо усунення дискримінації громадян, які проживають на тимчасово окупованій території, в Автономній республіці Крим та місті Севастополі. За словами Алєксєєва, цей законопроект спирається на рішення Європейського Суду з прав людини проти Росії та Молдови, коли держава нічого не робила на захист громадян, які знаходились на тимчасово окупованих територіях.

"Другим напрямком, який я вбачаю для себе і про що завжди каже Венеціанська комісія та Рада Європи - це поліпшення ситуації з низьким рівнем виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини. Це переважно стосується виконання рішень загального характеру", - відзначив народний депутат.

Він пояснив, що рішення індивідуального характеру, які стосуються  виплат чи поновлення на посаді переважно виконуються, а ось рішення щодо необхідності змін у законодавстві майже не виконуються. На думку Алєксєєва, омбудсмен тісно має співпрацювати із органами законодавчої влади. «На моє переконання, необхідно систематизувати всі рішення Європейського суду з прав людини  і визначити основні критерії, відповідно до яких треба змінювати законодавство», - вважає кандидат на посаду омбудсмена.

Сергій Алєксєєв також планує приділити особливу увагу контролю щодо захисту персональних даних. В цьому питанні він є співавтором законопроекту щодо створення спеціальної посади інформаційного комісара, який слідкуватиме за дотриманням захисту персональних даних.

Окрім того, на думку Сергія Алєксєєва, треба приділити увагу і сприянню роботі постійного представництва офісу омбудсмена в регіонах.  Особливо це стосується прифронтових зон і зон, що межують з окупованих Кримом. Зараз, за його словами, відсутнє належне регіональне  представництво, через що інколи  неможлива оперативна реакція на звернення громадян щодо фактів порушення прав людини в регіонах.

"Ще один напрямок - це, звісно, фахова співпраця з усіма органами державної влади для "підтягування" нашого законодавства із захисту прав людини до рівня європейських країн. Тут мені, безумовно, допомагатиме парламентський досвід роботи", - розповів Сергій Алєксєєв.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Новини