Геращенко: Україна вимагає звільнити 128 громадян України, які перебувають на окупованих територіях

25.05.2017 12:57

Україна вимагає звільнити 128 громадян України, які перебувають в полоні на окупованих територіях. Про це під час засідання парламенту заявила народний депутат від "УДАРу", перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко.

За її словами, цей список сьогодні ще раз буде переданий ОБСЄ. Водночас, додала вона, Росія та так звані ЛНР та ДНР висувають свої вимоги. "Українська сторона готова до найширшого компромісу в питанні звільнення заручників. Але ніколи Україна не погодиться на шантаж, який нам нав'язує Росія, а також підконтрольні їй ЛНР та ДНР. В списки на звільнення заручників вони включають беркутівців, які вбивали людей на Майдані, причетних до терактів в Одесі та Харкові тощо", - наголосила Геращенко. 

Крім того, додала вона, Росія та підконтрольні їй сепаратисти наголошують, що підуть на звільнення заручників лише після ухвалення парламентом закону про амністію. "Амністія буде здійснюватися іменем України, а не захарченками та плотницькими", - зауважила Геращенко. 

Вона також підкреслила, що Україна наполягає на створенні механізму за участю Міжнародного Червоного Хреста, який би зміг долучитися до пошуку зниклих безвісти на окупованих територіях. "Російська Федерація категорично відмовилася надати своїх експертів для напрацювання цього механізму", - сказала Ірина Геращенко. 

За її словами, Україна провела велику роботу з верифікаціі осіб , які не бажають повертатися на окуповані території попри перебування у в'язниці в Україні. Така інформація була зібрана з 37 в'язниць. "Але Росія, та так звані ЛНР та ДНР вимагають від України провести верифікацію і тих, хто вже звільнений з місць позбавлення волі", - додала вона. Геращенко звернулася з проханням до парламенту направити спільну позицію до ОБСЄ в якій би було засвідчено, що Україна закінчила процедуру верифікації. 

Вона також повідомила, що Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська під час перемовин у Мінську поставила вимогу відвідати українців у тюрмах на окупованих територіях, але їй було відмовлено.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Новини