Сергій Алєксєєв: На посаді омбудсмена я забезпечу в Україні європейські стандарти дотримання прав людини

26.05.2017 14:36

Кандидат на посаду Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, народний депутат від «УДАРу» Сергій Алєксєєв має намір забезпечити в Україні європейські стандарти дотримання прав людини. Про це він сказав в кулуарах Верховної Ради, відповідаючи на питання щодо перспективи обійняти посаду омбудсмена.

«Мене підтримує найбільша фракція парламенту, а також інші фракції, з якими я проводив переговори. Наш партнер по коаліції – фракція партії «Народний фронт» також висунула кандидата на посаду Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Тому, без підтримки цієї фракції, отримати 226 голосів буде нелегко», – заявив журналістам у парламенті Сергій Алєксєєв.

Народний депутат зазначив, що має великий досвід правозахисної діяльності як у статусі адвоката, так і парламентаря. «Моя правозахисна діяльність складається з двох етапів. Перший етап розпочався 16 вересня 1999 року, коли я отримав адвокатське свідоцтво та почав адвокатську діяльність. Майже два роки займався виключно кримінальними справами, не вилазив 2 роки з СІЗО. Найбільше вразило Севастопольське СІЗО, яке мені ще довго снилося. З часом, разом з партнером, заснували велику юридичну компанію, що входить до топ-юридичних компаній України. Компанія має потужну кримінальну практику та багато важливих справ у своєму портфелі. Зокрема, справами автомайданівців займалися саме ми», – повідомив Сергій Алексєєв.

За словами парламентаря, другий етап його правозахисної діяльності розпочався з обранням на посаду народного депутата: «Мною було ініційовано низку законопроектів, пов’язаних із захистом прав людини. Зокрема, було надано понад 190 врахованих правок до закону “Про забезпечення права на справедливий суд”, з якого, фактично, стартувала судова реформа, та закон щодо виконання судових рішень з рекомендаціями виконання рішень ЄСПЛ. Також, мною було ініційовано законопроект “Про конституційне провадження”, що надає право громадянам напряму звертатись до Конституційного Суду. Також мною був внесений закон щодо забезпечення гласності та відкритості судового процесу, що дозволяє вільну фото- та відеофіксацію під час судового процесу та законопроект щодо суду присяжних. Таким чином, я маю достатньо досвіду для того, щоб на посаді омбудсмена забезпечити в Україні європейські стандарти дотримання прав людини».

«Як народний депутат, я підготував кілька сотень звернень щодо порушення прав людини. Один з найбільш резонансних випадків, що набув розголосу, коли вагітну громадянку України затримали в Малайзії за підозрою в контрабанді наркотичних засобів. Тоді, в результаті мого звернення, 4 серпня 2016 року був підписаний договір між урядами України та Малайзії, що дозволяє екстрадицію наших громадян, і ця жінка не була страчена, бо саме така кара передбачалася за інкримінованою їй статтею», – повідомив Сергій Алєксєєв.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Новини