Алєксєєв: Процедура обрання омбудсмена не відповідає Паризьким принципам ООН

31.05.2017 16:05

Чинне законодавство щодо обрання уповноваженого Верховної Ради з прав людини не враховує Паризькі принци ООН. Про це під час зустрічі з представниками правозахисних організацій сказав кандидат на посаду омбудсмена, заступник голови комітету парламенту з питань правової політики та правосуддя, «ударівець» Сергій Алєксєєв.

Так, за словами Алєксєєва, зараз відсутня норма щодо зустрічі кандидатів з правозахисними організаціями, публічне обговорення претендентів та презентація їхнього бачення основних завдань на посаді уповноваженого Верховної Ради з прав людини, а сама процедура обрання є таємною.

“Чинна процедура обрання омбудсмена не відповідає Паризьким принципам ООН. Ми провели цю зустріч за власної ініціативи, але в подальшому треба змінювати законодавство і робити обрання кандидатів на посаду омбудсмена більш публічним, з обговоренням із правозахисними організаціями. Можливо, було б доцільно створювати на базі Верховної Ради конкурсні комісії, які будуть надавати рекомендації щодо претендентів”, - вважає нардеп.

Він наголосив на важливості взаємодії з правозахисними організаціям, як до обрання омбудсмена, так і під час його каденції. На його думку, це є запорукою ефективної роботи омбудсмена.

“Співпраця і з громадськими об’єднаннями, і з правозахисними організаціями є запорукою дотримання в Україні прав людини, бо саме вони бачать найгостріші проблеми і можуть запропонувати шляхи їхнього вирішення”, - сказав «ударівець».

На думку Алєксєєва, місія омбудсмена - це зміна стандартів, що в свою чергу потребує законодавчих змін. І тут в нагоді йому має стати саме парламентський досвід роботи.

“Я буду виходити з того, що Україна - це частина Європи, і треба рухатись в цьому напрямку. Якщо якісь рішення не відповідатимуть європейським стандартам, я буду це жорстко критикувати. Однак, також вживатиму і заходів для врегулювання проблем, зокрема працюватиму над законодавчим аспектом”, - зазначив він.

Серед інших основних завдань на посаді омбудсмена Сергій Алєксєєв визначив для себе захист прав внутрішньо переміщених осіб та українців, що перебувають на тимчасово окупованих територіях, реабілітацію учасників та воїнів АТО, контроль за виконанням рішень ЄСПЛ, захист персональних даних та сприяння у роботі постійного представництва офісу омбудсмена в регіонах.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Новини