Парламент планує надати право місцевій владі наводити лад з паркуванням у містах. Закон ухвалили в першому читанні

06.06.2017 14:32

Парламент має законодавчо створити просту та зручну систему паркування в Україні. Про це заявив народний депутат від "УДАРу" Микола Паламарчук, представляючи в парламенті проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів" (№ 5364).

Відповідний проект закону був підтриманий в першому читанні 232 голосами. 

Зокрема, передбачається внести зміни, які полягають у створенні законодавчого механізму невідворотності відповідальності за порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів шляхом запровадження фото-, відеофіксації правопорушень.

Крім того, наголосив Микола Паламарчук, пропонується встановити притягнення до адмінвідповідальності особи, за якою зареєстрований транспортний засіб, за окремі порушення правил дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, зокрема, несплату вартості послуг з паркування або паркування на місцях для інвалідів особами, що не мають такого права.

Народний депутат додав, що законопроект також передбачає обов’язкове залишення копії постанови або повідомлення про рішення про притягнення до адмінвідповідальності за порушення, зафіксовані в режимі фотозйомки/відеозапису, на лобовому склі транспортного засобу. "Також визначаються підстави звільнення від відповідальності особи, за якою зареєстрований транспортний засіб. Зокрема, при вибутті з її володіння номерного знаку або автомобіля внаслідок протиправних дій інших осіб, передачі права керування автомобілем іншій особі на відповідній правовій підставі або якщо особа-фактичний порушник сплатить штраф і особисто звернеться до органу стягнення із заявою та копією документа про оплату штрафу", - наголосив Микола Паламарчук.

Народний депутат також додав, що законопроект наділяє повноваженнями інспекторів з паркування щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення та здійснення тимчасового затримання транспортного засобу шляхом евакуації та доставки для зберігання на спецмайданчик.

Паламарчук додав, що законопроект затверджує вимоги щодо обладнання та функціонування майданчиків для паркування автомобілів. "Впроваджується в межах відповідного населеного пункту автоматизована система контролю оплати паркування", - сказав народний депутат.

Парламент також розглянув альтернативний проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення регулювання діяльності в сфері паркування транспортних засобів» (№ 5364-1) . Однак його не ставили на голосувався з огляду на те, що в першому читанні був підтриманий попередній проект закону.

Нагадаємо, мер Києва Віталій Кличко неодноразово звертався до Верховної Ради з тим, аби депутати ухвалили закон, який надасть право місцевій владі наводити лад з паркуванням на вулицях міст.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Новини