Геращенко: Росія намагається спотворити ідею миротворчої місії

05.09.2017 17:25

Росія намагається спотворити ідею миротворчої місії. Про це заявила журналістам в кулуарах Верховної Ради перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко, коментуючи заяву Росії, що миротворчі сили ООН повинні знаходиться виключно на лінії розмежування на Донбасі.

 

«Позиція України полягає в тому, що демілітаризація та деокупація Донбасу має відбутися за присутності миротворців, які повинні перебувати на всій окупованій території. І мандат миротворців має закінчуватися не на лінії розмежування, як на цьому наполягають окупанти, а на лінії кордону між Україною та Росією. І йдеться про повне відновлення контролю Україною за своєю територією», - наголосила Геращенко.   

Вона також зауважила, що Російська Федерація та її керівництво нервово реагують на ініціативи України, які спрямовані на мирне врегулювання ситуації на Донбасі. «Для прикладу, російське МЗС  оприлюднило заяву і висловило занепокоєння щодо того, що Україна активно вивчає досвід Хорватії щодо реінтеграції окупованих територій. Краще Росія хай непокоїться щодо невиконання нею Мінських угод», - сказала вона. 

Перший віце-спікер також нагадала, що вже рівно рік заблоковане питання щодо звільнення заручників. «Україна готова до широких компромісів в питанні звільнення заручників. За цей час зросла кількість осіб, яких незаконно утримують на окупованих територіях», - наголосила Ірина Геращенко. За її словами, нині Україна має інформацію щодо точного місцезнаходження 87 із 144 заручників. При цьому, зауважила вона, представники так званих ДНР та ЛНР шантажем вимагають включити в список осіб, які мають бути звільнені Україною - 43 особи, які не мають жодного відношення до конфлікту в зоні АТО. Зокрема, йдеться про представників «Беркуту», осіб, що причетні до вбивст на Майдані та терактів в Харкові, Одесі. «Ми не можемо піддаватися цьому шантажу і включати їх до переліку на обмін», - підкреслила Геращенко. 

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Новини