Бєлькова: Від поглиблення співпраці України та ЄС на ринку електроенергії значно виграють споживачі єврорегіону

06.09.2017 13:12

Україна та Європа повинні бути зацікавлені у поглибленні співпраці на ринку електроенергії і від цього виграють споживачі регіону. Про це заявила народний депутат від «УДАРу», заступник голови комітету з питань ПЕК Ольга Бєлькова під час економічного форуму в Криниці (Польща).

Бєлькова взяла участь в дискусії «Енергетика у 21 столітті - європейські тренди та регіональні рішення». Народний депутат зауважила, що звернула увагу європейських колег на плани України щодо посилення енергоефективності, збільшення видобутку енергоресурсів, диверсифікації постачальників і маршрутів, завершення реформування енергетичних ринків України та їх інтеграцію в європейські, а також наслідки, які можуть мати такі проекти, як «Північний потік 2» для енергетичної безпеки Європи.

«Попри те, що у нас є багато проблем в енергетиці, все одно вважаю і буду активно популяризувати те, що Україна і є вирішенням багатьох проблем в Європі у перспективі. Наша країна може стати хабом у багатьох напрямках і нині вже є надійним партнером для ЄС», - наголосила нардеп.

Ольга Бєлькова також зауважила, що Україні не вдасться обійтися без болючих внутрішніх реформ, але без них не можна припинити залежність України від постачання енергоресурсів з Росії. За словами народного депутата, Україна довела, що має значний потенціал у питаннях транзиту та зберігання газу, однак Росія намагається зіпсувати імідж України і проштовхнути проекти в обхід України.

«Україна вже відкрила свій ринок газу для тих, хто хоче зайти як трейдер та імпортер. Ми активно працюємо, щоб не тільки збільшувати видобуток газу, але і в перспективі стати експортером», - додала «ударівка». Крім того, переконана Ольга Бєлькова, Україна та Європа повинні бути зацікавлені у поглибленні співпраці на ринку електроенергії. За словами народного депутата, споживачі регіону тільки виграють від ринку на якому можна купувати більш дешеву енергію.

«Програють монополісти, але конкурентні виробники отримають нові ринки», - наголосила вона. Нардеп також зауважила, що Україні є чому повчитися у Європи в питанні розвитку енергії із відновлювальних джерел.

Водночас, додала вона, важливо використати досвід країн, які змогли зробити альтернативну енергію конкурентною пропозицією, яка не нав'язується політиками. Крім того, на думку Бєлькової, атомна енергетика України має невикористаний внутрішній потенціал і величезні обмеження. Однак, переконана народний депутат, ситуацію може змінити посилення співпраці з Європою.

«Світові тренди є такими, що енергія матиме дуже високий попит і владу матиме той, хто керуватиме потоками та матиме належні пропозиції. І Україна повинна зробити все, щоб доєднатися до енергоринків ЄС і тим самим забезпечити собі майбутнє. Від цього виграє і ЄС, бо Україна має що запропонувати», - наголосила Ольга Бєлькова.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Новини