Алєксєєв: Україна для Італії є стратегічним партнером

06.09.2017 16:02

Міжпарламентська співпраця між Україною та Італією сприяє посиленню оборонного співробітництва. Про це сказав народний депутат від «УДАРу», співголова міжпарламентської групи дружби Україна-Італія Сергій Алєксєєв, коментуючи прибуття до Одеси італійського есмінеця D560 "Luigi Durand de la Penne".

За його словами, проходження практики в Україні італійськими курсантами стає доброю традицією. Минулого року Одесу відвідало навчальне судно “Полінуро” з курсантами на борту.

“Подібна співпраця на рівні ВМС наших країн мене надзвичайно тішить, бо чим більше буде точок дотику, тим міцнішими будуть відносини між нашими країнами. Крім того, факт присутності такого есмінця в територіальних водах України говорить про продуктивну співпрацю з НАТО та реалізацію плану вступу до Альянсу”, - сказав він.

За словами Сергія Алєксєєва, на рівні парламентів також посилюється взаємодія: у червні був підписаний Меморандум про співпрацю між Палатою депутатів Італійської Республіки та Верховною Радою України. Це дозволило підняти співпрацю, що активно розвивалась попередні роки, на новий рівень.

“Справа в тому, що подібні Меморандуми про співпрацю парламент Італії має лише з чотирнадцятьма законодавчими органами різних країн. Тому цей крок є знаковим і свідчить, що Україна для Італії є стратегічним партнером”, - пояснив співголова міжпарламентської групи дружби.

Сергій Алєксєєв наголосив на важливості налагодження відносин з Італією, бо саме ця країна зараз головує в G7, а наступного року очолить ОБСЄ.  Крім того Паоло Аллі, який головує в Парламентській асамблеї НАТО,  очолює також і міжпарламентську групу дружби з Україною в парламенті Італії, що ще більше підсилює оборонне співробітництво.

Італійський есмінець D560 "Luigi Durand de la Penne" прибув в порт Одеси 4 вересня. На його борту проходять практику 88 курсантів Академії Військово-морських сил міста Ліворно.  В рамках візиту представники ВМС України проведуть спільні заходи зі своїми італійськими колегами, а наші офіцери стажуватимуться на есмінці. Також італійські курсанти разом з нашими моряками відвідають місце загибелі італійського корабля "Альберто Ракія" під час Другої світової війни.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Новини