Алєксєєв: В Україні достатньо гідних кандидатів на посади суддів антикорупційного суду

03.01.2018 19:27

В Україні достатньо гідних кандидатів на посади суддів антикорупційного суду, які відповідають кваліфікаційним вимогам. Про це в ефірі телеканалу Еспресо TV сказав заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя, народний депутат від УДАРу Сергій Алєксєєв.

Він нагадав, що відповідно до внесеного Президентом законопроекту №7440 «Про Вищий антикорупційний суд», кандидати на посади суддів повинні мати не тільки суддівський стаж від 5 років або адвокатський чи науковий від 7 років, а й досвід роботи в міжнародних чи міжурядових антикорупційних організаціях або в Європейському суді з захисту прав людини.

«За 3 роки роботи в Конституційній комісії, в Комітеті з питань правової політики та правосуддя я бачив багато людей, які достойні взяти участь у цьому конкурсі. Але між першим та другим читаннями будемо цю норму регулювати, будемо дивитись, скільки людей можуть взяти участь у конкурсі», - сказав він.

Сергій Алєксєєв пояснив, що сьогодні складно припустити, скільки саме в Україні є потенційних кандидатів на посади суддів майбутнього антикорупційного суду, тому члени профільного парламентського Комітету при підготовці законопроекту до другого читання ретельно працюватимуть саме над нормою щодо вимог до кандидатів. Депутат наголосив, що тут потрібен зважений підхід, бо у перспективі необхідно буде не тільки обрати за конкурсом суддів антикорупційного суду, а й бути впевненим, що є певний резерв для можливих доборів. Водночас Сергій Алєксєєв зазначив, що саме жорсткість вимог до кандидатів є найкращим антикорупційним запобіжником.

«Щодо антикорупційних запобіжників, то людина, яка працює або в Європейському суді з прав людини, або в таких антикорупційних організаціях, не може мати погану репутацію, бо її не допустили б до такої роботи», - сказав нардеп.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Новини