Юринець: Депутати можуть втратити можливість інформувати виборців про виконану роботу

15.01.2018 17:44

Парламент повинен максимально швидко удосконалити порядок інформування про діяльність суб’єктів владних повноважень. Про це під час засідання погоджувальної ради керівників фракцій та груп Верховної Ради заявила народний депутат від “УДАРу” Оксана Юринець.

За словами Юринець, імплементація ухвалених парламентом законів “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації” та “Про Суспільне телебачення і радіомовлення” показала, що народні депутати можуть втратити можливість інформувати виборців про зроблену роботу, звітувати в ефірах суспільного мовника.

Тому, народний депутат виступає за ухвалення в цілому законопроекту №7395 та внесення змін до деяких законів України щодо порядку інформування про діяльність суб’єктів владних повноважень. “Щодо ситуації із запровадженням суспільного мовлення.   Говоритиму про свій львівський округ. По-перше, наша філія державного телебачення була найбільшою з-поміж усіх по Україні, тому необхідність скорочення штату на дві третини відбувається дуже болісно. По-друге, у публічну площину винесено не дуже приємні перипетії щодо закриття деяких проектів, які тривалий час виходили на державному телебаченні, але зараз не відповідають політиці суспільного мовлення”,  - сказала Юринець.

Вона зауважила, що дуже важливо внести зміни до Закону України “Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації”. “Особливо це важливо для тих з нас, для кого державне телебачення було чи не єдиним майданчиком для інформування про свою роботу. А ще важливіше для тих депутатів, які обрані у мажоритарних округах і які мають велику потребу у звіті перед виборцями свого округу», - наголосила парламентар.

За словами Оксани Юринець, якщо раніше депутати мали гарантованих 20 хвилин у місяць ефіру на державному телебаченні для інформування виборців про роботу, то із запровадженням суспільного мовлення вони втрачають таку можливість. Водночас, вона нагадала, що фінансується мовник із державного бюджету, який наповнюють, зокрема, і пересічні громадяни, що мають право на отримання інформації про роботу делегованих до парламенту депутатів. 

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Новини