Алєксєєв: Зауваження до законопроекту про антикорупційний суд можна врахувати при доопрацюванні до другого читання

18.01.2018 11:15

При підготовці законопроекту №7440 «Про Вищий антикорупційний суд» до другого читання можна буде врахувати всі зауваження та знайти розумні компроміси з усіх спірних питань. Про це в ефірі Еспресо TV заявив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя, «ударівець» Сергій Алєксєєв, коментуючи зауваження МВФ щодо деяких положень законопроекту.

«На мою думку, в цьому законопроекті дотримані всі рекомендації Венеціанської комісії. Та є певні нюанси... Всі ці питання ми можемо відрегулювати між першим і другим читанням та знайти розумні компроміси», - сказав народний депутат.

Так, за словами Сергія Алєксєєва, при підготовці законопроекту до другого читання, зокрема, можна передбачити можливість вето недобросовісних кандидатів зі сторони представників міжнародних експертів. Що ж до підсудності справ майбутнього Вищого антикорупційного суду, то народний депутат нагадав, що в Кримінальному кодексі є 13 статей, які регулюють питання корупційних кримінальних правопорушень, і саме спираючись на ці статті можна чітко визначити коло осіб, які підпадатимуть під юрисдикцію цього суду, а також мінімальний поріг завданих збитків.

«Але все це юридична техніка і думаю, що на базі Комітету з питань правової політики та правосуддя всі ці питання ми зможемо відредагувати. Головне, щоб ми включили законопроект в порядок денний та ухвалили за основу, щоб мати можливість вже працювати на рівні правок», - наголосив він.

Водночас Алєксєєв відзначив, що реєстрація альтернативних законопроектів про створення антикорупційного суду є антиконституційною, бо створення нових судів належить до виключної компетенції президента. Крім того, це суттєво затягне час розгляду і схвалення законопроекту.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Новини