Алєксєєв: Україні необхідно вибудовувати конструктивні відносини з Італією

25.01.2018 10:32

Обрання Мікеле Ніколетті головою ПАРЄ є ще одним важливим аргументом для посилення міжпарламентської співпраці України та Італії. Про це зазначив народний депутат від «УДАРу», голова міжпарламентської групи дружби Україна-Італія Сергій Алєксєєв.

За його словами, зараз складно дати однозначну оцінку, чим обернеться для України головування італійця в ПАРЄ. «Я б не зараховував Мікеле Ніколетті ні до табору проросійськи налаштованих політиків, яких в ПАРЄ і без нього вистачає, ні до ярих симпатиків України», - відзначив він.

Сергій Алєксєєв нагадав, що, з одного боку, Ніколетті постійно підтримував проукраїнські резолюції та правки до них, голосував за підтвердження санкцій проти РФ. З іншого ж боку, саме він є автором проекту резолюції ПАРЄ, за яким з Росії можуть бути зняті політичні санкції. Крім того, нагадав народний депутат, у січні 2016 року Ніколетті був у Києві з робочим візитом в статусі доповідача ПАРЄ з питань корупції. Тоді він зустрічався з керівництвом держави та очільниками антикорупційних інституцій. «Враховуючи послужний список Мікеле Ніколетті можна говорити, що ми маємо справу з прагматиком. І якщо не станеться чого непередбачуваного, на найближчі 2 роки треба вибудувати з ним таку ж конструктивну та прагматичну співпрацю», - сказав він.

Сергій Алєксєєв відзначив, що в Італії є досить потужне російське лобі. Він додав, що українські парламентарі це відчули в роботі з італійськими колегами особливо в період, коли через парламент намагалися неодноразово провести рішення щодо скасування санкцій проти Росії. «Але саме завдяки міжпарламентській роботі ми змогли запобігти цьому. Крім того, в італійському парламенті ми маємо досить впливового союзника - координатора з міжпарламентських зв'язків Італії та України Паоло Аллі, який є президентом Парламентської асамблеї НАТО», - відзначив він.

Тому, за словами Алєксєєва, треба впевнено та послідовно відстоювати власні інтереси, використовуючи для цього кожну можливість. Нардеп наголосив, що міжпарламентська група дружби Україна-Італія налаштована саме на такий підхід у роботі з італійськими колегами і це вже має свої позитивні результати. 

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Новини