Бєлькова: Продовження співробітництва між Енергоатомом та Westinghouse з поставок ядерного палива зміцнить енергетичну безпеку України

31.01.2018 15:52

Продовження співробітництва між Енергоатомом та Westinghouse з поставок ядерного палива зміцнить енергетичну безпеку України. Про це на своїй сторінці у Facebook написала народний депутат від «УДАРу» Ольга Бєлькова.

«Важлива новина і правильний напрямок для зміцнення енергетичної безпеки України. Ще донедавна Україна була повністю залежна від поставок із одного джерела. Я вітаю керівництво «Eнергоатому» із досягнутою угодою і бачу її лише одним із кроків для повної диверсифікації», - підкреслила Бєлькова.

Вона зауважила, що атомна енергія є і найближчим часом буде важливим компонентом енергетичного балансу України. Народний депутат нагадала, що на сьогодні 56% електроенергії в країні виробляється саме на атомних станціях. «Це базова потужність і нам важливо диверсифікувати не лише постачання палива, а і весь цикл виробничих потреб атомних станцій. Сьогодні в світі є значно більше можливостей для оптимізації цього складного технологічно типу виробництва енергії», - додала вона.

Бєлькова переконана, що саме тому важливо, щоб НАЕК «Енергоатом» здійснив корпоративну реформу, отримав сучасні органи управління, які відкриють перед компанією нові можливості для залучення фінансування та партнерів. «Чому б компанії не стати частиною виробництва у інших сегментах - від зеленої енергії і до оптимізації через встановлення додаткових балансуючих потужностей? На все це потрібні кошти і відповідна конкурентна позиція на ринку, а також сучасне управління державним активом. Корпоративна реформа створить нові умови для цього!» - зауважила нардеп.

Крім того, наголосила вона, з точки зору безпеки всієї атомної індустрії, варто було б подумати про створення стратегічного резерву матеріалів для палива. За словами Бєлькової, подібну ініціативу зараз розглядають в інших європейських країнах, де атомна енергія традиційно залежала від поставок із Росії. «Світ диверсифікується. Ми також», - додала Ольга Бєлькова.

Як повідомлялося, НАЕК «Енергоатом» та Westinghouse Electric уклали нову угоду до договору про постачання ядерного палива. Нею передбачається розширення співробітництва і продовження терміну дії чинного договору до 2025 року.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Новини