Алєксєєв: Зміст закону про Вищий антикорупційний суд відтепер залежатиме тільки від народних депутатів

12.02.2018 11:44

Зміст майбутнього закону про Вищий антикорупційний суд (ВАС) повністю залежить від народних депутатів, проте має відповідати міжнародним стандартам правосуддя. Про це в блозі «Міжнародні стандарти правосуддя та Антикорупційний суд» на LB.ua написав заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя, народний депутат від "УДАРу" Сергій Алєксєєв.

Він нагадав, що президент, який за Конституцією є єдиним можливим суб’єктом законодавчої ініціативи створення нового суду, вніс до парламенту законопроект 7440 «Про Вищий антикорупційний суд». Надалі над ним працюватимуть народні депутати. Разом з тим, парламентарі мають працювати над тим, аби документ відповідав міжнародним стандартам правосуддя.

«Тепер м’яч на стороні парламенту і саме від народних депутатів залежить, яким у підсумку буде остаточний текст закону і за якими правилами та на яких принципах буде сформовано майбутній Вищий антикорупційний суд», - відзначив Алєксєєв.

Він також зазначив, що наразі найбільш дискусійними положеннями цього законопроекту є процедура обрання суддів та підслідність справ ВАС. І саме ці питання стали каменем спотикання у дискусії як всередині країни, так і з міжнародними експертами.

«На моє переконання, знайти оптимальний компроміс та врахувати рекомендації міжнародних експертів можна буде саме при підготовці законопроекту до другого читання», - наголосив нардеп.

У той же час він звернув увагу на два важливі документи: Доповідь Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанської комісії) щодо призначення суддів, ухвалену Комісією на 70-му пленарному засіданні (Венеція, 16—17 березня 2007 р.) та Висновок №15 (2012) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо спеціалізації суддів (від 13 листопада 2012 р.). Ці документи, за його словами, чітко передбачають, що процедура обрання суддів спеціалізованих судів не має відрізнятись від процедури обрання суддів загальних судів, а підсудність ВАС може бути ширшою за справи НАБУ та САП. Останнє навіть вітала  Венеціанська комісія, що вказано у висновку до депутатського законопроекту 6011 «Про антикорупційні суди».

«Ми відкриті для діалогу на базі нашого комітету і готові шукати компроміси із залученням міжнародних експертів та правників, представників антикорупційних інституцій задля збереження принципів міжнародних стандартів правосуддя та створення незалежного й ефективного Вищого антикорупційного суду», - підкреслив Алєксєєв.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Новини