Бєлькова: Парламент повинен відігравати знакову роль в питанні майбутнього української газотранспортної системи

23.02.2018 18:02

Парламент повинен відігравати знакову роль в питанні майбутнього української газотранспортної системи. Про це заявила народний депутат від «УДАРу», заступник голови комітету з питань ПЕК Ольга Бєлькова під час комітетських слухань «Співпраця у трикутнику парламент-уряд-«НАК Нафтогаз».

Вона наголосила, що роль парламенту в питанні змін на газовому ринку сьогодні є недостатньо оціненою та використаною. «Окрім прийняття законів, ми повинні мати знакову роль щодо ухвалення стратегічних рішень стосовно державних компаній», - сказала Ольга Бєлькова.

За її словами, у Норвегії, яка є однією із найбільш успішних держав в частині управління державними компаніями, саме парламент приймає рішення щодо створення, продажу, зміни часток у власності або припинені державних компаній. «Питання майбутнього української ГТС і можливого партнерства є в розряді стратегічних і має бути узгоджене в парламенті на самих ранніх етапах», - наголосила Бєлькова.

Вона додала, що парламент, уряд та «Нафтогаз» мають спільні успішні проекти, які оперативно дозволили Україні у 2014-2015 роках почати постачання газу із Європи.«Кожен із трикутника і багато гравців поза ним, включаючи Президента України, відіграли свою роль у тому, щоб наші європейські партнери думали про Україну, як про гідного партнера і пішли на угоди, які дозволили Україні не купувати російський газ до моменту, коли нас можуть влаштувати умови», - зауважила «ударівка».

За її словами, саме такої співпраці варто очікувати і щодо пошуку потенційного партнера-оператора ГТС, який допоможе Україні зберегти обсяги транзиту газу. Ольга Бєлькова переконана, що це також посилить конкуренцію на внутрішньому ринку.

Водночас, додала Ольга Бєлькова, парламент повинен ухвалити закон щодо вдосконалення корпоративного управління юридичних осіб, акціонером яких є держава; низки законопроектів щодо передачі абонентських баз оператору чи НКРЕКП; посилити свій контроль за діяльністю всіх гравців на ринку тощо.

Народний депутат також зауважила, що під час слухань голова Наглядової Ради «Нафтогазу» Клер Спотісвуд наголосила, що новий склад Наглядової ради дуже серйозно ставиться до своїх обов’язків і планує розвивати компанію за принципами найкращого корпоративного управління в ЄС. «Одна із її тез була про те, що Наглядовій раді має бути все одно, хто саме володіє компанією – держава чи приватна особа. Наглядова рада має діяти в інтересах компанії задля того, щоб всі її рішення вели до збільшення вартості та інших вагомих показників компанії», - зауважила Ольга Бєлькова.

 

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Новини