Білоцерковець: Столичне КП «Київтеплоенерго» не повинне сплачувати борги приватної компанії «Київенерго» перед НАК «Нафтогаз України»

11.06.2018 17:13

Столичне КП «Київтеплоенерго» не повинне сплачувати борги приватної компанії «Київенерго» перед НАК «Нафтогаз України», оскільки не є її правонаступником. Про це на своїй сторінці у Facebook написав народний депутат від «УДАРу», радник мера Києва Дмитро Білоцерковець.

За його словами, такі висновки міжнародних аудиторів. Втім, у «Нафтогазі» про це намагаються не згадувати. Нардеп перерахував чіткі юридичні аргументи, що підтверджують неправомірність дій глави «Нафтогазу» Андрія Коболєва.

«В історії з безпідставними спробами «Нафтогазу» стягнути з Києва 5 мільярдів гривень боргів «Київенерго» столиця спочатку будувала свою позицію, спираючись на висновки міжнародних аудиторських компаній», – написав Білоцерковець. - По-перше, «Нафтогаз» ультимативно посилається на одне і те ж, - а саме, що на підставі статті 22 Закону України «Про теплопостачання» Київ нібито зобов'язаний взяти на себе борг «Київенерго». Без цього «Нафтогаз» відмовляється підписувати тимчасовий договір з містом на поставку газу. Представники аудитора з «великої четвірки», проаналізувавши норми законодавства України та відповідну судову практику, роблять висновки, що положення статті 22 не можуть слугувати приводом для відмови в укладенні договору з містом на постачання газу», - відзначив нардеп.

Також Білоцерковець роз’яснив, чому комунальне підприємство не повинне сплачувати  борги «Київенерго».

«З точки зору чинного законодавства України, «Київтеплоенерго» не є правонаступником «Київенерго». Нагадаю, що «Київтеплоенерго» було створене на підставі рішення Київради, а не в результаті реорганізації «Київенерго», – наголосив народний депутат.

За словами Білоцерківця, відповідні положення цього закону і всієї 22 статті не діяли в момент підписання договору про передачу в управління «Київенерго» теплового господарства столиці багато років тому. Відповідно, Київ не міг оцінити і врахувати ризики, які з'явилися при ухваленні даного закону вже після підписання договору.

«Пане Коболєв, такими є висновки аудиторів. І ви, як менеджер державної компанії, не маєте права їх ігнорувати. Якщо ви не згодні – пряма дорога до суду. А за шантаж киян доведеться нести пряму і персональну відповідальність», –зазначив Дмитро Білоцерковець.

Нагадаємо, загальний борг “Київенерго” перед “Нафтогазом” складає  майже 5 мільярдів гривень, з них 3,8 млрд гривень – борги киян та юридичних осіб. 1,2 мільярда гривень – борги по пені і штрафам.

Раніше мер Києва Віталій Кличко звернувся до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням втрутитися у ситуацію з відмовою НАК «Нафтогаз» забезпечити гаряче водопостачання столиці. Він відзначив, що борги ПАТ «Київенерго» перед НАК «Нафтогаз» не повинні ставити під загрозу забезпечення життєдіяльності столиці. А проблема боргових зобов’язань приватної компанії «Київенерго» перед «Нафтогазом» повинна вирішуватися окремо від питання газопостачання міста та стабільної роботи теплопостачальних підприємств.

 

 

 

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Новини