Юринець: Транскордонне співробітництво отримало більше можливостей для розвитку

04.09.2018 13:08

Сьогодні Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо транскордонного співробітництва» (6085), який забезпечить законодавчі підстави для створення та діяльності об’єднань єврорегіонального співробітництва, європейських об’єднань територіального співробітництва. А також запровадить прозорі умови державної підтримки проектів транскордонного співробітництва. Про це заявила з трибуни парламенту народний депутат від “УДАРу”, голова підкомітету з питань регіонального і транскордонного співробітництва між Україною та країнами ЄС парламентського комітету з питань європейської інтеграції, автор законопроекту Оксана Юринець.

«Над цим законопроектом працювало дуже багато фахівців, які щодня займаються «транскордонкою». Річ в тому, що станом на сьогодні питання транскордонного співробітництва регламентується законом, який був ухвалений ще 12 років тому. А з того часу відбулося чимало змін. І нам необхідно було узгодити наше законодавство із європейським, - зазначила Юринець. - Крім того, була потреба врегулювати питання державної фінансової підтримки реалізації транскордонних проектів. Бо часто буває так, що європейські партнери виділяють мільйонні суми на той чи інший проект, а держава несвоєчасно і не в повному обсязі дофінансовує його десяту частину, чим затримує або скасовує реалізацію тієї чи іншої ініціативи», - наголосила нардеп.

Ухвалений законопроект, підкреслила вона,  містить положення щодо діяльності об’єднань єврорегіонального співробітництва, що передбачені Протоколом №3 до Європейської рамкової конвенції про транскордонне співробітництво між територіальними громадами або місцевою владою стосовно об'єднань єврорегіонального співробітництва, яких не було у попередньому законі.

Відтак, тепер створено передумови для діяльності нових організаційно-правових форм транскордонного співробітництва, що сприятиме розвитку цієї сфери та матиме позитивний економічний і соціальний ефект для прикордонних територій.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Новини