Геращенко: Посилання на нейтральний статус Білорусі у мирних переговорах щодо Донбасу не витримує жодної критики

24.09.2018 15:21

Віце-спікер Верховної Ради, народний депутат від «УДАРу» Ірина Геращенко виступає за перенесення переговорів щодо Донбасу з Білорусі до нейтральної країни, яка «не підігруватиме Москві й не голосуватиме з Кремлем в унісон проти України». Про це вона написала на своїй сторінці у Фейсбук.

«Постпред України в ООН Володимир Єльченко заявив про необхідність перенесення мирних переговорів з Мінська на інший майданчик. Я підтримую цю позицію, й давно за це виступаю. І вже неодноразово публічно висловлювала незгоду і обурення голосуваннями Білорусі в ООН з усіх питань, що стосуються України, окупованих Криму і Донбасу», - зазначила Геращенко.

Вона також додала, що посилання на нейтральний статус Білорусі не витримує жодної критики. «Нейтральні країни (як це показало і нинішнє голосування про включення в порядок денний 73 сесії Генасамблеї ООН питання про окупацію Криму і Донбасу) бодай утрималися, проголосували жовтою кнопкою. Білорусь вчергове виступила одним фронтом з РФ і увійшла до ганебної «13», які проголосували проти, натиснувши червону кнопку. Це не нейтральна позиція. Це повне підігруванні Москві. І така позиція повністю суперечить статусу країни, яка є майданчиком мирних переговорів з врегулювання ситуації на Донбасі», - підкреслила нардеп.

Віце-спікер також нагадала, що Білорусь, окрім відверто недружніх Україні голосувань, демонструє й гірші факти, зокрема, оголошення персонами нон-ґрата українських журналістів і митців в угоду Москві, викрадення Павла Гриба і передача його ФСБ. «Все це ніяк не корегується з нейтральним статусом, навпаки - тхне праною координацією своїх дій з Кремлем», - підсумувала Геращенко.

 

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Новини