Алєксєєв: Боржники зможуть ініціювати процедуру банкрутства раз на 5 років

08.11.2018 14:04

Процедура банкрутства щодо фізичної особи може застосовуватися раз на п’ять років. Про це в інтерв'ю виданню "Банкрутство & Ліквідація" сказав один із співавторів нещодавно ухваленого Кодексу України з процедур банкрутства, народний депутат України від "УДАРу", заступник голови комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв.

"Процедура банкрутства щодо фізичної особи може застосовуватися раз на п’ять років. І після застосування цієї процедури фізособа повинна протягом п’яти років зазначати про це, якщо вона бере на себе якісь кредитні зобов’язання", - сказав він.

За словами Алєксєєва, особа, що пройшла через процедуру банкрутства, зможе звертатись за новими кредитами, але вона має повідомляти про це. Незважаючи на такі та інші обмеження, що виникають в результаті процедури банкрутства, людина отримує можливість списати безнадійні борги, що не можуть бути задоволені навіть після реалізації майна боржника. В той же час є певні запобіжники, щоб уникнути спекуляції.

"Щоб не виникало ситуацій, коли, наприклад, ви маєте борг у 10 тис. доларів, пройшли процедуру банкрутства – і ви вже нікому нічого не винні, а у вас залишилось все, що у вас було. Ні. У вас виявляється майно, воно продається і йде на погашення боргів, знаходяться якісь кошти, які теж йдуть на погашення боргів. Банкруту залишається лише останнє житло й таке інше", - пояснив він.

Нагадаємо, 18 жовтня Верховна Рада ухвалила Кодекс України з процедур банкрутства. Документ запроваджує можливість банкрутства фізичних осіб. Процедура можлива виключно за ініціативи самого боржника.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Новини