Романюк: Скасування підвищення зарплат суддям може поставити під загрозу ефективність судової реформи

21.11.2018 14:30

Скасування норм про підвищення зарплат суддям може поставити під загрозу ефективність судової реформи. Про це заявив народний депутат від “УДАРу”, член комітету з питань правової політики та правосуддя Роман Романюк.

Так, за словами депутата, сьогодні на розгляді парламенту знаходиться два законопроекти щодо скасування норм про підвищення окладів суддям першої, апеляційної інстанції та суддям новостворених вищих спеціалізованих судів.

Законопроектом про Державний бюджет на 2019-й рік пропонується зупинити дію норм про підвищення зарплати суддям у 2019-му році. А урядовим законопроектом пропонується виключити положення про підвищення окладів в тексті закону “Про судоустрій і статус суддів”.

“Хочу висловити своє розчарування з приводу законодавчих ініціатив, спрямованих на скасування норм про підвищення окладів суддям. При всій моїй повазі до авторів цих законопроектів, я вважаю, що ці норми є передчасними. Ми з такими зусиллями проводимо судову реформу, маємо такі очікування на роботу оновленої та ефективної судової системи, що не можемо собі дозволити зійти з цього шляху і ухвалити такі зміни. Реальне забезпечення потреб судової влади є запорукою її ефективності та незалежності. Тому, вимагаючи високий рівень здійснення правосуддя, слід, перш за все, спочатку забезпечити фінансові гарантії незалежності судової системи”, - пояснив Романюк.

Депутат вважає, що робота судді має бути оплачена на належному рівні. До того ж, нещодавно змінами до чинного законодавства передбачили щорічне зростання суддівської винагороди.

“Нещодавно було прийнято зміни до Конституції України. Змінено базові положення про судоустрій та статус суддів, передбачивши щорічне зростання суддівської винагороди. І я вважаю, що зараз не слід відступати від уже прийнятих норм. Потрібно шукати вихід із ситуації, обговорювати проблемні питання та знаходити компроміс. Судова реформа, на яку ми всі маємо такі високі надії, відбудеться, виключно за умови її комплексності. І якщо ми накладаємо на суддів додаткові обов'язки у вигляді високого навантаження, проходження додаткових перевірок, оцінювання, посилюємо заходи дисциплінарної відповідальності, так давайте дотримуватись і інших положень реформи. Давайте реально забезпечувати гарантії суддівської незалежності!”, - наголосив Роман Романюк.

 

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
Новини