Білоцерковець: Бюджет на 2019-ий є збалансованим

22.11.2018 10:26

Проект Держбюджету-2019 є збалансованим і реалістичним. Про це в ефірі телеканалу 112 заявив народний депутат від «УДАРу», член бюджетного комітету Верховної ради, радник мера Києва Дмитро Білоцерковець. За його словами, після узгодження з Міністерством фінансів Державний бюджет на 2019-ий рік до другого читання збільшено на 17 млрд гривень.

«Сьогодні проект бюджету дуже збалансований. Є велика увага до цього документу представників МВФ. Є велика кількість пропозицій від депутатів Верховної ради, і головне, аби правки, які будуть вносити під час розгляду у другому читанні, не розбалансували головний державний кошторис», - підкреслив Білоцерковець.

Він відзначив, що протягом останніх трьох років процес ухвалення Держбюджету відбувається не в «авральному» режимі. Це дає змогу розглянути всі статті головного кошторису країни досконально. Втім, Білоцерковець висловив свою думку стосовно кількох положень проекту бюджету. Так, на його думку, треба переглянути пропозицію щодо оподаткування посилок з закордону.  З 1 січня наступного року без сплати податків українці зможуть одержати не більше трьох посилок у місяць.

«Якщо вартість посилки вище 150 євро, податок потрібно заплатити тільки за різницю між цією сумою і фактичною ціною. А ось починаючи з четвертої посилки податок будуть нараховувати на всю суму. Ми з моєю колегою Оксаною Продан вивчали це питання. На нашу думку, великих находжень з оподаткування посилок бюджет не отримає.  Але, для багатьох українців це дуже важливе питання. Тому, думаю, треба навіть розширити цей коридор до 300 євро», - зазначив Білоцерковець.

Також радник мера Києва підкреслив, що у бюджеті не враховані деякі субвенції регіонам. Зокрема, недосконалою є формула нарахування освітньої субвенції з Державного бюджету. Адже система наразі не враховує специфіку великого міста.

«Днями на сесії Київради виділили додаткові 266 мільйонів гривень з бюджету столиці на виплату надбавок та премій вчителям київських шкіл. Таким чином ми підставили плече Кабінету міністрів, бо цих коштів у Держбюджеті просто немає.  Така ж ситуація у багатьох містах України», - заявив Білоцерковець.

Він також підкреслив, що комітет Верховної ради з питань бюджету працював над  правками до головного кошторису країни до 5-ої ранку. Були розглянуті всі пропозиції і комітет рекомендував ухвалити законопроект про державний бюджет на 2019 рік у другому читанні.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Новини