Білоцерковець: Міністерство освіти та науки самоусувається від проблеми фінансування дитячих садків

21.01.2019 17:40

Міністерство освіти та науки самоусувається від проблеми фінансування дитячих садків. Про це на своїй сторінці у Facebook написав народний депутат від "УДАРу", радник мера столиці Дмитро Білоцерковець.

За словами депутата, міністр освіти Лілія Гриневич вимагає від влади столиці переглянути рішення Київради, в якому вводиться пріоритетність для дітей-киян в столичних садках. 

«Фактично міністр пропонує, аби київська мерія відмовилася від надання безкоштовного навчання для дітей-киян і від права на першочерговість в електронній черзі в дитячі сади для громадян, які офіційно зареєстровані в Києві. Така вимога викликає, як мінімум, здивування»,  - написав Білоцерковець. 

Він нагадав, що в столиці з 2014-го по 2018 рік черга в садах скоротилася з 12 тисяч дітей до 4-х. Це пов'язано як з будівництвом нових садів, так і з ремонтом і реконструкцією старих. 

«Але на цьому реформа не закінчується, адже з'являється необхідність оптимізувати наявний обмежений ресурс для вирішення проблеми громади. Ускладнює ситуацію і те, що сьогодні фінансування дитячих садків повністю лежить на місцевій владі. Кабінет міністрів в особі профільного міністерства так і не вирішив проблему додаткового фінансування з боку Державного бюджету. Питання навчання іногородніх дітей і зовсім ігнорується, - підкреслив Білоцерковець. - Причина банальна - Міністерство освіти та науки самоусувається від проблеми, не бажаючи брати на себе відповідальність. Так, може, Лілії Гриневич і міністерству слід нарешті взяти на себе відповідальність і вирішити питання фінансування дошкільної освіти, як того вимагає Конституція України, про яку так любить згадувати міністр?», - наголосив радник мера столиці.

Білоцерковець підкреслив, що цю проблему можна легко вирішити. Необхідна зрозуміла і прозора державна програма з чіткими джерелами фінансування. «У ситуації, коли дана ініціатива відсутня, ніяких вимог з боку профільного міністерства щодо фінансування до міст бути не може! Міста намагаються всього лише вирішити проблему, створену міністерством», - підкреслив народний депутат. 

 

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Новини