Сергій Алєксєєв: Антикорупційний суд може запрацювати вже навесні

24.01.2019 11:45

Вищий антикорупційний суд може запрацювати вже навесні цього року. Про це в ефірі телеканалу Рада сказав заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя, народний депутат від «УДАРу» Сергій Алєксєєв. За його словами, наразі триває конкурс до ВАС.

«Я вважаю, що десь навесні ми вже будемо мати склад Вищого антикорупційного суду і він може запрацювати», - сказав нардеп. 

Він відзначив, що конкурс до Вищого антикорупційного суду схожий на відкритий конкурс до оновленого Верховного Суду, що першим відбувся в рамках судової реформи, однак він  має і певні особливості. Зокрема, до участі у конкурсі до Антикорупційного суду залучена Громадська рада міжнародних експертів (ГРМЕ), що перевіряє кандидатів на доброчесність. Саме зараз проходить етап спільних засідань Вищої кваліфікаційної комісії суддів та ГРМЕ. 

Разом із тим, за словами Сергія Алєксєєва, саме судова реформа відкрила доступ до суддівської професії науковцям та адвокатам, які вже працюють у Верховному Суді чи беруть участь у конкурсі до Вищого антикорупційного суду. 

«Приємно, що доступ до професії завдяки судовій реформі отримали адвокати та науковці. Якщо брати портрет кандидатів в судді ВАС, то туди висуваються претенденти нового, але вже зрілого покоління юристів, які мають показати близькість до європейської практики розгляду справ», - сказав він. 

Коментуючи питання щодо перебігу ухвалення закону «Про вищий антикорупційний суд» Сергій Алєксєєв відзначив, що це був складний процес, з гострими дискусіями. Та попри це за участі міжнародних експертів та вітчизняних правників вдалося ухвалити закон,  що влаштував усіх. 

«Процес відбувався складно, але ми менше ніж за рік прийняли дуже важливий закон. В європейських країнах, коли ухвалюють такий важливий законопроект, це займає не один рік», - відзначив народний депутат.

 

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Новини