Алєксєєв: Європейський суд з прав людини визнає захоплених українських моряків військовополоненими

25.01.2019 16:32

Рішення ЄСПЛ щодо захисту прав 24 моряків, незаконно захоплених Росією в полон, буде на користь України. Про це в ефірі телеканалу Рада сказав заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя, народний депутат від «УДАРу» Сергій Алєксєєв.

«Європейськи суд з прав людини, я можу передбачити це на 99%, винесе рішення, що вони є військовополоненими і їх треба звільнити, бо утримуються вони Росією незаконно», - сказав нардеп.

За словами Алєксєєва, українські моряки, захоплені Росією 25 листопада в полон, були на службі і виконували завдання командування, тому є військовополоненими і до них має бути відповідне ставлення. В той же час російська сторона не визнає цього факту, чим порушує їхні права, гарантовані, зокрема, Женевською конвенцією.

«Тому треба максимально швидко звільнити наших моряків з полону. Саме задля цього Україна звернулась до Європейського суду з прав людини, щоб визнати їх військовополоненими», - сказав він.

Що ж до перспективи ухвалення Верховною Радою рішення щодо надання морякам статусу військовополонених, то, за словами Алєксєєва, на рішення ЄСПЛ це не вплине.

«І незалежно від того, прийме Верховна Рада це рішення чи ні, на рішення ЄСПЛ воно не вплине. Це більше політичний акт, щоб показати міжнародній спільноті консолідовану позицію України», - наголосив народний депутат.

Нагадаємо, напередодні ПАРЄ ухвалило резолюцію «Ескалація напруженості навколо Азовського моря і Керченської протоки та загрози європейській безпеці», у якій офіційно вимагає від Росії поводитися із захопленими у районі Керченської протоки українськими військовими моряками відповідно до Женевської конвенції про військовополонених.

 

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Новини