Алєксєєв: Провальне голосування за законопроект «Про медіацію» може коштуватиме Україні зменшення притоку інвестицій

01.03.2019 10:02

Не ухвалення законопроекту «Про медіацію» матиме вплив на прихід інвестицій в Україну. Про це в кулуарах парламенту сказав один із співавторів законопроекту «Про медіацію», народний депутат від «УДАРу», заступник голови Комітету з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв.

«Щойно в парламенті відбулось те, чого ніхто навіть не очікував - законопроект 3665«Про медіацію» відхилено. Не вистачило голосів навіть на направлення його на повторне друге читання. Сказати, що це серйозний удар по Україні - нічого не сказати», - сказав нардеп. 

Алєксєєв відзначив, що над цим законопроектом співавтори документу працювали тривалий час разом з правниками та медіаторами, які вже є в Україні. Ухвалення закону дозволило б розвантажити суди від дрібних справ та покращило б позицію України в рейтингу Doing Business.

«На запровадження інституту медіації чекали сотні тисяч українців, що місяцями очікують на розгляд справ у судах через їхню перевантаженість та інвестори, для яких медіація звичний та швидкий варіант розгляду справ. Ухвалення цього закону було б позитивним сигналом для інвесторів, а Україна могла б піднятись на 3 пункти в рейтингу Doing Business»,- сказав він. 

Алєксєєв пояснив, що медіація є однією з найпопулярніших позасудових форм врегулювання конфліктів у багатьох країнах. Вона отримала популярність в ЄС, Австралії, США та активно розвивається на пострадянській території. Основне завдання медіації – пошук такого варіанту вирішення питання, що задовольнить усі сторони. 

«Тобто, на відміну від судового рішення, результат медіації безпосередньо залежить від добровільної та усвідомленої участі сторін, а тому й розгляд справ відбувається швидше та ефективніше. Водночас за сторонами лишається право на звернення до суду», - сказав він. 

Тепер, за словами Алєксєєва, весь законодавчий процес доведеться починати з початку. 

«Це коштуватиме Україні згаяного часу та недоотриманих інвестицій, обсяг яких складно підрахувати», - зазначив він.  

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Новини