Алєксєєв: Українці отримали можливість визнавати себе банкрутами

19.04.2019 10:09

Від запровадження на законодавчому рівні можливості банкрутства фізичних осіб виграють і боржники, і кредитори, і держава. Про це заявив в коментарі журналістам один із співавторів Кодексу з процедур банкрутства, народний депутат від «УДАРу» Сергій Алєксєєв.

За словами Алєксєєва, на відміну від більшості розвинених країн, в Україні досі не існувало врегульованої на законодавчому рівні процедури банкрутства фізосіб. Це означало, що людина, в які б складні життєві обставини не потрапила, зобов’язана була сплачувати борги все життя, а після її смерті цей обов’язок успадковували родичі.

«Прописана в Кодексі процедура банкрутства надає людині другий шанс, щоб відновити свою платоспроможність, погасити борги, які може сплатити, а які не може - списати за рішенням суду і почати життя з чистого аркуша без боргового ярма. Кредитор, зі свого боку, отримує гарантію повернення позик», - сказав нардеп.

Він зазначив, що Кодекс передбачає низку запобіжників, аби уникнути можливих махінацій. Наприклад, якщо під час процедури банкрутства виявиться недоброчесність боржника і приховування ним доходів та статків, йому буде відмовлено у списанні боргу, - що захищає інтереси кредитора.

«Разом з тим до ліквідаційної маси не може бути включене житло, яке є єдиним для боржника та його родини (квартира не більша за 60 кв. м або будинок не більший від 120 кв. м), що забезпечує права боржника», - пояснив він.

Сергій Алєксєєв наголосив, що від відновлення платоспроможності боржника виграє не тільки ця особа, а й держава. Адже фізична особа, звільняючись від боргів, які за інших умов можуть тягнутися довго, а іноді й усе життя, повертається до активної легальної праці та соціальної діяльності.

«Виграють навіть банки. Хоча вони і можуть щось втрачати у разі згоди списати частину боргу фізичної особи, однак в цілому кредитні установи виграють за рахунок очищення балансів від «мертвих» боргів та збереження клієнтів серед активних учасників», - сказав народний депутат.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Новини