Алєксєєв: Звільнити суддів Верховного Суду, змінивши указ щодо їх призначення, неможливо

07.06.2019 17:25

Звільнення суддів Верховного Суду внесенням змін в указ щодо їх призначення не передбачене Конституцією України. Про це сказав народний депутат від "УДАРу", заступник голови комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв в коментарі телеканалу "ПравоTV".

«Внести зміни в указ про призначення суддів Верховного Суду юридично неможливо, бо механізм звільнення суддів чітко визначений Конституцією», - сказав він.

За словами депутата, діючі судді Верховного Суду пройшли повну конкурсну процедуру, передбачену законодавством, і були призначені на посади указом Президента за поданням Вищої ради правосуддя. Тому звільнення можливе виключно на передбачених Конституцією підставах.

«Треба призначених суддів звільнити на якійсь підставі, а в Конституції передбачено шість підстав для припинення повноважень судді,  і потім за конкурсом добрати нових суддів. Лише така процедура передбачена українською Конституцією», - сказав він.

Щодо ідеї перезавантаження Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККСУ) та Вищої ради правосуддя (ВРП), то вона, на думку Алєксєєва, недоречна. - Бо після закінчення строків повноваження членів цих органів призначаються нові, завдяки чому періодично і так оновлюється склад цих органів.

«Спливають строки повноважень - вони перезавантажується самостійно. Там є квоти від різних спільнот - науковців, адвокатів, прокурорів, Верховної Ради і за квотою президента лише кілька людей. В іншому випадку - треба змінювати закон, що може зробити вже тільки Верховна Рада наступного скликання», - вважає народний депутат.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Новини