Білоцерковець: У Києві має бути влада, яку обрали мешканці столиці

22.07.2019 19:29

В Києві має бути влада, яку обрали мешканці столиці. Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» заявив народний депутат-«ударівець», радник мера Києва Дмитро Білоцерковець відповідаючи на запитання стосовно можливого розподілу владних повноважень у столиці.

«Позиція міста проста та зрозуміла - якщо потрібно підтвердити у кого є підтримка киян - не питання, давайте проведемо дострокові вибори. Але людина, яка переможе, буде з повними повноваженнями, - заявив Білоцерковець. - Якщо мер та голова КМДА будуть з різних таборів та з різними поглядами на те, як вести справи в місті, це призведе до поганих наслідків. Наприклад - комунальники не будуть розуміти, кого слухати. Яку дорогу ремонтувати. Умовно кажучи, мер буде говорити про ремонт вулиці Степани Бандери а голова КМДА – про ремонт Софійської площі. Зараз непотрібно разбалансовувати роботу міста», - зазначив нардеп.

Білоцерковець нагадав, що починаючи з 1996 року, за законом,  обраний мешканцями мер столиці автоматично обіймає посаду голови КМДА. За словами «ударівця», є розуміння того, що потрібно міняти і цей закон. І Київрада кілька разів просила Верховну раду розглянути новий Закон «Про столицю», але на це, на думку нардепа, не вистачило політичної волі. 

«Зараз, наприклад, треба завершити реформу місцевого самоврядування. Що допомогло б більш ефективно управляти містами. Втілити реальну   децентралізацію. І фінансову в тому числі. Сьогодні місто Київ віддає велику частину ПДФО в бюджет держави. А це – 6-7 мільярдів гривень. На ці кошти можна було б повністю завершити будівництво Подільсько-Воскресенського мосту. І наскільки ви знаєте, Кличко постійно звертався і до президента, і до Уряду з цим питанням. Така ж ситуація з освітньою субвенцією», - зазначив Білоцерковець. 

Він також прокоментував можливість проведення дострокових місцевих виборів. На думку народного депутата, нова влада піде на цей крок, аби повністю змінити управління державою.

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Новини