Кличко: За останніх 9 місяців зі столичних медзакладів звільнились понад 7 тисяч працівників

15.10.2020 12:13

За останніх 9 місяців зі столичних медзакладів звільнились понад 7 тисяч працівників. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час онлайн прес-конференції, відповідаючи на запитання від ЗМІ.

«Загалом за 9 останніх місяців зі столичних медзакладів  звільнились понад 7 тисяч працівників. Майже половина з них – технічні робітники, не медики. Та, на жаль, є й відтік медичних кадрів. Навіть, в умовах постійних зусиль міста для поліпшення умов роботи медпрацівників. Наприклад, Київ виплачує медикам надбавку до заробітної плати з міського бюджету. - На 9 місяців цього року столиця виділила на ці видатки майже один мільярд гривень, - повідомив мер. - Причини звільнення медиків – різні. Однією з вагомих причин є і пандемія. В ситуації стрімкого поширення вірусу, багато тих медпрацівників, які належать до груп ризику, вирішили не наражати себе на небезпеку і залишили роботу», - сказав Кличко.

 

Він зазначив, що є й інші причини немалої кількості вільних вакансій у столичних медзакладах. - На сьогодні їх майже 7,5 тисяч. Зокрема, й через те, що випускники, які навчалися за державним і місцевим замовленням ( лікарі і середній медичний персонал), після навчання не йдуть працювати до комунальних лікарень. 

 

Вимогу відпрацювати у замовника не менше трьох років скасували в  2017 році. 

 

«Тобто студенти набувають освіту за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів, а потім обирають роботу на свій розсуд. Наприклад, цього року зі столичних коледжів випустилися 557 випускників-бюджетників. І тільки 207 з них пішли працювати в комунальні лікарні медсестрами. Така ж ситуація і з молодими лікарями», - сказав Віталій Кличко.

 

Мер висловив переконання, що така ситуація не влаштовує й інші регіони. І виправити її має уряд. Саме в компетенції уряду внести зміни до нормативно-правових актів та врегулювати питання працевлаштування випускників медичних навчальних закладів, які навчалися за державний та місцеві кошти.

 

«Бо в нинішній ситуації ми ризикуємо підірвати систему охорони здоров’я відсутністю кваліфікованих кадрів. Та й будь-яких кадрів взагалі! Така ж ситуація, наприклад, і в сфері освіти, - підкреслив мер. - Треба мислити і діяти системно. У нас немає часу на    очікування чи експерименти!», - наголосив Віталій Кличко.

 

 

Регіональні організації

Події та анонси

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Новини